Valentino Rossi zadowolony z piątkowych treningów na Misano: Wygląda na to, że wszystkie Yamahy są konkurencyjne

Valentino Rossi dobrze rozpoczął weekend wyścigowy na torze Misano. Włoch znalazł się w ścisłej czołówce tabeli wyników, podobnie jak pozostali zawodnicy Yamahy. Cieszy go to, choć w dalszym ciągu poszukuje jeszcze lepszych ustawień motocykla.

Piątkowe treningi potwierdziły wcześniejsze przypuszczenia. Każdy z zawodników jeżdżących na Yamasze jest bardzo szybki, co znajduje odzwierciedlenie w tabeli czasów. Cała czwórka znalazła się bowiem w czołowej piątce. Z tego faktu zadowolony jest Valentino Rossi, który jednocześnie zaznacza, że jest to mimo wszystko lekko niespodziewana sytuacja.

„Jest to dobry początek, dobry piątek, ponieważ wygląda na to, że wszystkie Yamahy są bardzo konkurencyjne i jest to trochę niespodzianką” – mówił Valentino Rossi. „To miłe uczucie, ponieważ wygląda na to, że z różną konfiguracją [motocykli] dla mnie, Mavericka i zespołu Petronas, nasz motocykl pracuje tutaj w Misano bardzo dobrze”.

„Wygląda na to, że mamy dobry rytm, a przy przyspieszaniu nie jesteśmy tacy źli. Jesteśmy dobrzy zarówno w walce o czas, jak i w tempie wyścigowym, więc to miłe uczucie”.

Valentino Rossi miał czwarty wynik piątkowych treningów, więc jak na razie jest to dla niego dobry wynik. Mimo ogólnego zadowolenia, Włoch widzi jeszcze miejsce do poprawy, zwłaszcza w odniesieniu do tempa Mavericka Vinalesa czy Fabio Quartararo.

„Jeśli chodzi o mnie, to wciąż mamy wiele do zrobienia. Musimy się poprawić, ponieważ nie czuję się fantastycznie z balansem mojego motocykla. Potrzebuję nieco więcej przyczepności przy przyspieszaniu i próbie czasowej. Jestem na czwartej pozycji, ale muszę spróbować być silniejszym i być bliżej Vinalesa i Quartararo” – kontynuował włoski zawodnik. „Jest to jednak dobry piątek. Odczucia są pozytywne i teraz musimy tak dalej pracować i pozostać z tą szybkością również przez resztę weekendu”.

Na dobry wynik w treningach z pewnością miały wpływ nowe części w Yamasze M1. Valentino Rossi korzystał w piątek z wahacza z włókna węglowego, podwójnego wydechu oraz  osłony przedniej tarczy hamulcowej. Wszystkie te części były obecne już w trakcie ostatnich testów na torze Misano.

„Test po Silverstone był dla nas pozytywny, ponieważ pracowaliśmy bardzo ciężko, szczególnie nad nowymi częściami. Na koniec było dla mnie jasne, że są one lepsze, tak więc zdecydowałem się na tym skoncentrować. Wszystkie nowe rzeczy, które wypróbowałem, mniej więcej lubię. To nie jest wielka różnica, ale stopniowa. Krok po kroku, to jest sposób na poprawę” – podsumował 40-latek.