Valentino Rossi zakażony koronawirusem SARS-CoV-2

Valentino Rossi - Monster Energy Yamaha MotoGP / © Yamaha Motor Racing

Valentino Rossi otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2, w związku z czym nie wystartuje w GP Aragonii.

Valentino Rossi powrócił do domu po wyścigu na torze w Le Mans i tam przygotowywał się do kolejnej rundy Motocyklowych Mistrzostw Świata. Zgodnie z obowiązującymi procedurami we wtorek poddał się testowi PCR, którego wynik był negatywny.

W czwartek rano Włoch poczuł się jednak słabiej i poddany został szybkiemu testowi. On jednak nie wykazał obecności koronawirusa SARS-CoV-2. Jednocześnie wykonano też standardowy test PCR. Wynik, który nadszedł o godzinie 16, był już pozytywny. Tym samym 41-latek nie weźmie udziału w zaplanowanym na ten weekend GP Aragonii.

„Niestety, dziś rano obudziłem się i nie czułem się zbyt dobrze. Bolały mnie kości i miałem lekką gorączkę. Natychmiast więc zadzwoniłem do lekarza, który poddał mnie dwukrotnemu testowi” – przyznał Valentino Rossi.

„Wynik szybkiego testu PCR był negatywny, tak samo jak test, który przeprowadziłem we wtorek. Drugi, którego wynik otrzymałem dziś po południu o godzinie 16, był niestety pozytywny. Jestem więc tym rozczarowany, że będzie musiał opuścić wyścig w Aragonii”.

„Chciałbym być optymistą i pewnym siebie, ale spodziewam się, że również nie pojadę w drugiej rundzie w Aragonii. Jestem więc smutny i zły, ponieważ starałem się przestrzegać protokołów i choć wtorkowy test był negatywny, od przyjazdu z Le Mans byłem odizolowany. Tak czy inaczej, jest jak jest i nie mogę nic zrobić, by zmienić sytuację. Będę teraz postępować zgodnie z lekarskimi zaleceniami i mam tylko nadzieję, że wkrótce będę czuł się dobrze” – dodał Valentino Rossi.

Jak zaznaczono w komunikacie prasowym Yamahy, Valentino Rossi nie miał kontaktu z nikim obecnym w Aragonii, również z przedstawicielami swojej akademii VR46, swojej ekipy oraz z członkami zespołu Monster Energy Yamaha.

Nie podano jednocześnie, czy ktoś zastąpi zakażonego Włocha. Kierowcą testowym Yamahy jest Jorge Lorenzo i być może to on mógłby wystąpić podczas GP Aragonii.

Image: © Yamaha Motor Racing