Valentino Rossi: Zastanawiałem się już, czy nie zostać w domu

Valentino Rossi - Monster Energy Yamaha MotoGP / © Yamaha Motor Racing

Valentino Rossi przyznał po wyścigu o Grand Prix Andaluzji, iż mocno zastanawiał się, czy podjął słuszną decyzję o kontynuowaniu kariery w MotoGP w sezonie 2021.

„Doktor” niedzielne zmagania na torze w Jerez de la Frontera ukończył na trzecim miejscu. Dla Włocha był to powrót na podium po siedemnastu wyścigach przerwy, od kiedy po raz ostatni znalazł się w najlepszej trójce zawodników podczas rundy w Stanach Zjednoczonych. Valentino Rossi w niedzielę po raz 235. w swojej karierze stanął na podium w wyścigu rozgrywanym w ramach Motocyklowych Mistrzostw Świata .

„Jestem bardzo zadowolony z miejsca na podium” – przyznał Valentino Rossi. „To podium jest naprawdę wyjątkowe, biorąc pod uwagę naszą formę z poprzedniego tygodnia, gdzie walczyliśmy w środku stawki. Czuję się prawie tak, jakbym wygrał wyścig. Miałem mnóstwo frajdy z jazdy motocyklem podczas wyścigu”.

Valentino Rossi przyznał również, iż wynik z wyścigu o GP Hiszpanii dał mu wiele do myślenia, czy aby na pewno decyzja o pozostaniu w najważniejszej serii wyścigów motocyklowych na świecie była właściwa.

„Zeszły tydzień był rozczarowujący. Nie czułem się komfortowo na motocyklu. Dodatkowo mieliśmy awarię podczas wyścigu i nie zdobyliśmy punktów. Tak naprawdę cała druga połowa sezonu 2019 była bardzo frustrująca. Byłem bardzo wolny i miałem duże problemy. Po tak słabych wynikach zadajesz sobie pytanie, czy to nie jest już czas, by odpuścić i zostać w domu. Tym razem jednak popracowaliśmy w inny sposób. Od pierwszego treningu miałem znacznie lepsze odczucia. Motocykl prowadził się tak, jak chciałem. Mam wrażenie, że Yamaha dała mi zupełnie inną maszynę w ten weekend” – kontynuował dziewięciokrotny motocyklowy mistrz świata.

„Musimy wywierać na nich presję, ponieważ jest to problem polityczny. Zwłaszcza kiedy jeździsz takim samym motocyklem, jak Quartararo i Vinales. To w tej chwili dwaj najszybsi zawodnicy w stawce, dlatego Yamaha sądzi, że jeżeli oni są w stanie jeździć tak szybko tą maszyną, to musisz w taki sam sposób obchodzić się z motocyklem. Tak czy inaczej, muszą mnie wspierać, ponieważ jestem reprezentantem fabrycznego zespołu, a za rok będę jeździł w ekipie Petronasa, który również korzysta z motocykli Yamahy. Być może nie jestem szybszy od Fabio i Mavericka, ale nadal potrafię walczyć o czołowe pozycje w wyścigu” – dodał Valentino Rossi.

Image: © Yamaha Motor Racing