Valtteri Bottas: Musze wziąć się do ciężkiej pracy

Valtteri Bottas, który sobotnie kwalifikacje ukończył na szóstej pozycji, a w niedzielę dojechał do mety na czwartym miejscu, jest bardzo niezadowolony z formy, jaką zaprezentował na torze w Montrealu. Fiński kierowca stwierdził, że błąd w kwalfikacjach popsuł mu niedzielny wyścig, w którym przez to nie mógł przebić się szybko do czołówki.

„Za mną bardzo ciężki weekend, z którego jestem bardzo niezadowolony. Początek wyścigu był bardzo trudny. Już na samym początku straciłem jedną pozycję. W dalszej części wyścigu nie było lepiej. Zmagałem się z przegrzewaniem się mojego bolidu, co hamowało moje tempo” – wyjaśniał Valtteri Bottas. „W pierwszej części wyścigu stoczyłem fajną walkę z Danielem Ricciardo. Czasami była na limicie, co było oczywiście dość ryzykowne. Straciłem przez to trochę czasu, jednak lubię bardzo taką twardą walkę na torze. Dziękuje mu za ten sportowy pojedynek”.

„Druga część wyścigu przebiegła bez zbędnych problemów, jednak nie mogłem sobie pozwolić o walkę o wyższą pozycję. Było to oczywiście spowodowane słabymi kwalifikacjami, które przekreśliły moje szanse na walkę o zwycięstwo czy też podium. Ostatecznie zająłem czwartą pozycję, co jest wynikiem poniżej oczekiwań moich i mojego zespołu”.

Kierowca Mercedesa jest świadomy, że nie może więcej popełniać takich błędów, jakie przytrafiły mu się w Kanadzie. Jeżeli Fin nie wyciągnie odpowiednich wniosków i nie weźmie się szybko do ostrej pracy, może się okazać, że to jego partner z zespołu sięgnie po kolejny tytuł mistrzowski. Niepewna jest również przyszłość Bottasa w zespole. Może być to kolejny element presji, z która może przytłaczać tego kierowcę.

„Jeżeli chcę walczyć w tym sezonie o tytuł, to nie mogę sobie pozwolić na kolejne takie błędy. Lewis wygrał następny wyścig i umocnił się na pozycji lidera, co nie jest dla mnie najlepszą informacją. Muszę dokładnie przeanalizować swoje błędy, żeby już nigdy nie zostały przeze mnie powtórzone. Muszę wziąć się do ostrej pracy, która mam nadzieję, zostanie wynagrodzona mistrzostwem” - podsumował fiński kierowca.