Valtteri Bottas nowym kierowcą ekipy Alfa Romeo Racing Orlen

Valtteri Bottas - Alfa Romeo Racing Orlen / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Valtteri Bottas, obecny kierowca ekipy Mercedes, wraz z początkiem kampanii 2022, dołączy do Alfy Romeo Racing Orlen i przez kolejne lata będzie walczył o jak najwyższe cele, kontynuując swoje zaangażowanie w Formułę 1.

Fin wraz z ekipą z Brackley rywalizował w królowej sportów motorowych od 2017 roku, po odejściu Nico Rosberga, zdobywając ze składem do chwili obecnej dziewięć zwycięstw, siedemnaście pole position, a także pięćdziesiąt cztery podia.

Kierowca z Nastoli po pięciu sezonach musiał jednak uznać wyższość George'a Russella, który po zdobyciu doświadczenia w zespole Williams, zasilił szeregi niemieckiej stajni, aby stawić czoła nowym wyzwaniom w Formule 1 od przyszłorocznego sezonu.

„W tej chwili otwiera się nowy rozdział w mojej wyścigowej karierze" - powiedział Bottas.

„Jestem podekscytowany dołączeniem do ekipy Alfa Romeo Racing Orlen na sezon 2022 i kolejne, ponieważ będzie to zupełnie nowe wyzwanie dla tego kultowego producenta. Alfa Romeo to marka której nikomu nie trzeba przedstawiać: zapisała ona kilka wspaniałych kart w historii Formuły 1 i możliwość reprezentowania jej barw będzie dla mnie prawdziwym zaszczytem."

„Hinwil ma ogromny potencjał i cieszę się, że będę mógł pomóc w prowadzeniu zespołu naprzód, zwłaszcza w związku z nowymi przepisami na rok 2022, które są wielką szansą na poprawę wydajności. Jestem wdzięczny za zaufanie, jakim obdarzył mnie zespół i nie mogę doczekać się, aż będę w stanie się za to odwdzięczyć. Jak zawsze odczuwam w sobie głód sukcesów i walki o zwycięstwa."

„Dobrze znam Freda i nie mogę doczekać się, aż poznam resztę zespołu, z którym będę pracować i budować tak silne relacje, jak te, które mam obecnie w Mercedesie. Jestem dumny z tego, co udało mi się osiągnąć w Brackley i w stu procentach skupiam się na dokończeniu mojej pracy, a więc walki o mistrzostwo świata." 

„Z przyjemnością witam Valteriego w naszym zespole i nie mogę doczekać się rozpoczęcia naszej wspólnej podróży" - dodał szef ekipy Alfa Romeo Racing Orlen, Fred Vasseur.

„Valtteri dołącza do Hinwil jako silny gracz zespołowy z doświadczeniem na samym szczycie stawki. Jest on integralną częścią ekipy, która na nowo napisała podręczniki historii, a mając na swoim koncie cztery tytuły mistrza świata konstruktorów z całą pewnością jest właściwym kierowcą który pomoże nam zrobić duży krok naprzód."

„Nasze powiązania sięgają daleko wstecz, kiedy to pracowaliśmy razem podczas startów w GP3 i F3. Jego talent i umiejętności, które wtedy się objawiły przez cały czas się rozwijały. Nie mogę doczekać się, aż wykorzysta je pracując dla dobra zespołu."

„Wieloletnia umowa która go do nas sprowadziła daje zarówno jemu jak i całej ekipie bardzo potrzebne poczucie stabilności, niezbędne do rozwijania naszego projektu w tym kluczowym dla Formuły 1 czasie. Jesteśmy bardzo podekscytowani na myśl o tym, co przyniesie przyszłość." 

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images