Valtteri Bottas: Planuję zostać w F1 na lata

Valtteri Bottas: Planuję zostać w F1 na lata

Valtteri Bottas planuje pozostać w Formule 1 na „wiele lat” starając się osiągnąć swój cel, jakim jest zdobycie tytułu mistrza świata.

Po siedmiu sezonach w stawce i ostatnich trzech w ekipie Mercedesa, najbliżej tytułu był w ubiegłym sezonie, kiedy zajął drugie miejsce w klasyfikacji kierowców – 87 punktów za zespołowym kolegą Lewisem Hamiltonem.

Fin przyznaje, że trudny początek obecnego sezonu, w którym aż dziesięć wyścigów zostało przełożonych lub anulowanych sprawił, że jeszcze bardziej docenił ten sport i możliwość startów za kierownicą bolidu F1. Dzięki temu jest też jeszcze bardziej zmotywowany do zrealizowania swojego planu.

„Zawsze, gdy nie możesz robić rzeczy, które chciałbyś robić, doceniasz to jeszcze bardziej. Powinniśmy wyciągnąć z tego pewne wnioski. Jestem pewien, że w obecnej sytuacji wiele osób ma bardzo podobne odczucia. Miejmy nadzieję, że kiedy wszystko już wróci do normy, będzie to dobrą lekcją dla nas wszystkich i docenimy nawet zwykłe czynności życia codziennego” – mówi Valtteri.

„Zamierzam kontynuować swoją karierę jeszcze przez wiele lat, ponieważ mam do osiągnięcia konkretne cele. Naprawdę mi się to podoba, uwielbiam to i tęsknię za F1.”

Kierowany chęcią zdobycia tytułu mistrza świata Bottas tłumaczy: „Planowałem to już od dziecka, od początku mojej kariery. Nie udało mi się jeszcze tego osiągnąć, a to motywuje i napędza mnie jeszcze bardziej. Każdy kolejny rok sprawia, że chce być jeszcze lepszy niż wcześniej. Oczywiście, zawsze są wzloty i upadki, ale ze wszystkich słabości należy wyciągnąć wnioski i zamienić je w siłę."

„Nieustannie myślę o tym, jak sobie obecnie radzę w życiu, jak wygląda moja jazda i praca z zespołem. Zdecydowanie znaleźliśmy właściwą ścieżkę i odczuwam poprawę, dzięki czemu naprawdę chce mi się jeździć” – dodaje.

Formuła 1 planuje rozpocząć sezon na początku lipca wyścigiem w Austrii. Ross Brawn przedstawił już plan, według którego padok będzie ściśle kontrolowanym środowiskiem, a wszyscy przejdą testy na obecność wirusa.

W nawiązaniu do możliwości zdobycia przez Lewisa Hamiltona rekordowego siódmego tytułu mistrza świata Bottas tłumaczy: „Zdecydowanie jest to inny sezon niż dotychczas, wyjątkowy dla Formuły 1, ponieważ kalendarz wyścigów uległ całkowitej zmianie. Gdy już wszystko się zacznie, od razu musimy być w szczytowej formie. Nadal nie mamy pewności w ilu ostatecznie wyścigach pojedziemy. Liczy się każde Grand Prix. Musisz szybko znaleźć ten właściwy rytm i być z przodu już od pierwszego weekendu. Dlatego staram się być w ciągłej gotowości. Niewątpliwie będzie to dla nas wszystkich specyficzny sezon.”

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images