Valtteri Bottas: Przegrałem wyścig już na starcie

Valtteri Bottas - Mercedes AMG Petronas Motorsport / © Mercedes AMG Petronas Motorsport

Valtteri Bottas był bardzo bojowo nastawiony do wyścigu o GP Węgier, w którym jak sam deklarował, miał powalczyć o zwycięstwo. Nieudany start przekreślił jednak plany fińskiego kierowcy, który ostatecznie ukończył zmagania na najniższym stopniu podium.

Valtteri Bottas po zakończonym wyścigu przyznał, że jego słaby start był podyktowany zgaśnięciem lampek na wyświetlaczu kierownicy, co odwróciło jego uwagę od głównej sygnalizacji świetlnej i spowodowało spore problemy już na samym starcie rywalizacji.

Dzisiejszy wyścig oraz przebieg całego weekendu był dla mnie dość niekorzystny, z czego jestem bardzo zły” – powiedział Valtteri Bottas. „Startując z drugiego pola, masz oczywiście przed sobą wizję walki o zwycięstwo. Niestety ta perspektywa uciekła mi z rąk już na samym starcie wyścigu”.

„Podczas procedury startowej na moim wyświetlaczu zgasły odpowiednie lampki, co odwróciło moją uwagę od świateł startowych. System momentalnie aktywował w moim samochodzie tryb, który zapobiega zgaśnięciu silnika, co skutkowało przeprowadzeniem natychmiastowej drugiej procedury startowej. Momentalnie zostałem objechany przez kilku rywali, a poniesione wówczas straty ciągły się za mną na przestrzeni całego wyścigu”.

„Pod koniec wyścigu wraz z zespołem podjąłem decyzję o kolejnej zmianie opon, którą z biegiem czasu nadal popieram. Czułem się zdecydowanie pewniej na świeżych oponach, które umożliwiały mi kręcenie świetnych czasów. Ostatecznie moja pogoń za Maxem zakończyła się porażką, czego bardzo żałuje, ponieważ była szansa wskoczenia na drugie miejsce”.

Kierowcy Formuły 1 mają teraz tydzień przerwy i na tor powrócą 31 lipca, na kiedy to zaplanowano treningi na Silverstone. Valtteri Bottas wierzy, że w Wielkiej Brytanii będzie już lepiej i nie przegra wyścigu na starcie.

„Aktualnie moja uwaga skupia się tylko i wyłącznie na kolejnej rundzie, która odbędzie się na Silverstone. Mam nadzieje, że wyciągnę odpowiednie wnioski z tego weekendu i takie sytuacje już nigdy się nie powtórzą” – podsumował Valtteri Bottas.

Image: © Mercedes AMG Petronas Motorsport