Valtteri Bottas spokojny o swoją przyszłość w Formule 1

Valtteri Bottas - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Jakie szanse na pozostanie w zespole Mercedes ma Valtteri Bottas? Finowi, podobnie jak Lewisowi Hamiltonowi, kończy się kontrakt z niemieckim składem pod koniec tego roku. O ile sytuacja Brytyjczyka wydaje się stabilna, tak w przypadku Bottasa nie można być tego pewnym.

Do drugiego fotela w Mercedesie przymierzanych jest kilku innych zawodników, m.in. George Russell, choć ekipa Williams zamierza kontynuować z nim współpracę w przyszłym sezonie.

Niemniej jednak mimo wszelkich spekulacji i niepewności, sam Toto Wolff, szef ekipy Mercedes, przyznał że jego zespół jest zadowolony z aktualnego składu kierowców.

"Valtteri i Lewis radzą sobie dobrze, dogadują się ze sobą, co jest ważne dla dynamiki zespołu, a inżynierowie naprawdę doceniają ich opinie" - powiedział Toto Wolff.

Valtteri Bottas jest z kolei spokojny o swoją przyszłość i w najbliższym czasie spodziewa się podpisania nowej umowy.

"Ten rok jest inny. Na razie mamy za sobą zaledwie trzy wyścigi, dlatego nie wydaje mi się, aby moja sytuacja się przeciągała. Sprawy zmierzają jednak w dobrym kierunku" - przyznał Bottas.

"Rozpoczęliśmy dyskusje w zeszłym tygodniu lub tydzień wcześniej i nie było pośpiechu, aby zacząć je wcześniej."

"Oczywiście jeszcze niczego nie podpisałem, ale nie ma paniki. Obie strony mogą sobie ufać."

Valtteri Bottas jest kierowcą ekipy Mercedes od 2017 roku. Jak do tej pory wygrał w ośmiu wyścigach. W klasyfikacji kierowców najwyżej był drugi - w 2018 i 2019 roku.

Obecnie w klasyfikacji jest drugi i traci pięć punktów do Lewisa Hamiltona.

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images