Valtteri Bottas: Zdecydowanie potrzebowałbym cudu

Valtteri Bottas - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Valtteri Bottas, który niedzielny wyścig o Grand Prix Eifelu zakończył już po osiemnastu okrążeniach, przyznał, że potrzebuje cudu, aby powstrzymać Hamiltona przed zdobyciem siódmego mistrzowskiego tytułu.

Awaria jednostki napędowej Mercedesa nie pozwoliła Finowi zbliżyć się do prowadzącego w klasyfikacji kierowców Hamiltona, a oddaliła go na sześćdziesiąt dziewięć punktów, co teoretycznie przekreśla szanse na walkę o mistrzowski tytuł w sezonie 2020.

Bottas po zakończonych przedwcześnie zawodach na torze Nurburgring powiedział, że czuje rozczarowanie zaistniałą sytuacją, jednak nie zamierza się poddawać i chce nadal próbować.

"To oczywiście rozczarowujące. Po prostu bardzo rozczarowujące i jedna z tych rzeczy, dla których nie można nic zrobić" - powiedział Valtteri Bottas.

"Rozumiem, że różnica w stosunku do Lewisa jest dość duża pod względem punktów. Więc zdecydowanie potrzebowałbym cudu, jednak jak zawsze nie można się poddawać. Muszę trzymać poprzeczkę wysoko i dalej próbować. Zobaczymy. 'Rozczarowany' to najlepsze słowo."

Szef zespołu Mercedes, Toto Wolff, powiedział, że przeprosił Fina za zaistniałą sytuację i stracone kolejne zwycięstwo, które przybliżyłoby go do jego zespołowego kolegi.

"Jeśli ktoś jest odporny, to właśnie on" - powiedział Wolff. "Przeprowadziliśmy rozmowę, przeprosiłem za porażkę."

"To wciąż sport mechaniczny, a my go zawiedliśmy."

Podniesienie poprzeczki oraz zresetowanie swojej mentalności zaproponował Bottasowi Nico Rosberg, który przez kilka sezonów walczył z Lewisem Hamiltonem o najwyższe laury. Mistrz z sezonu 2016 powiedział, że Fin nie robi wystarczająco dużo, by rzucić wyzwanie Brytyjczykowi.

"Faktycznie myśleliśmy, że Valtteri wróci do walki o mistrzostwo, a zakończyło się tym, że mistrzostwa dobiegły końca" - przyznał Rosberg. "Strata jest tak duża, że zniwelowanie jej będzie prawie niemożliwe."

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images