Vandoorne i De Vries kierowcami Mercedesa w szóstym sezonie Formuły E

Vandoorne i De Vries kierowcami Mercedesa w szóstym sezonie Formuły E

Zespół Mercedes potwierdził, że kierowcami w debiutanckim sezonie w Formule E będą Stoffel Vandoorne i Nyck de Vries.

Dla zespołu Mercedes szósty sezon Formuły E będzie debiutem w elektrycznej serii, podobnie jak dla Porsche, które również dołaczy do stawki i powiększy ją do dwudziestu czterech aut.

Jednym z kierowców niemieckiej marki będzie Stoffel Vandoorne, który w Formule E zadebiutował w piątym sezonie z HWA Racelab, po dwóch latach spędzonych w Formule 1 z zespołem McLaren.

"Bardzo się cieszę, że dołączam do Mercedesa" - powiedział Stoffel Vandoorne. "Zdobyłem już doświadcenie w wyscigach z HWA w zeszłym roku."

"Bardzo się cieszę, że zostałem oficjalnym członkiem rodziny Mercedesa. Pojawienie się marki na scenie to świetna okazja dla nas wszystkich."

"Samochód wygląda fantastycznie. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co możemy osiągnąć jako zespół. Potencjał jest ogromny i po prostu nie mogę się doczekać, aby zacząć."

Drugim z reprezentantów Mercedesa w Formule E będzie Nyck de Vries, który obecnie rywalizuje w Formule 2 i prowadzi w klasyfikacji kierowców, zmierzając po mistrzowski tytuł.

"To bardzo szczególne uczucie być poproszonym o prowadzenie Mercedesa w Formule E i jestem zaszczycony, że zespół wybrał mnie jako jednego z dwóch kierowców" - przyznał Nyck de Vries.

"Formuła E to świetna platforma, która już stała się jedną z największych i najbardziej profesjonalnych serii wyścigowych poza Formułą 1."

"To świetna okazja, za którą jestem bardzo wdzięczny Mercedesowi. Dobrze się z nimi pracuje, ale ostatecznie wszystko będzie zależeć od osiągów na torze wyścigowym po rozpoczęciu sezonu."

"To dla mnie zupełna nowość, właśnie dlatego szczerze nie myślałem o wyznaczaniu sobie celów na mój debiutancki sezon. Zasadniczo Mercedes dąży do bycia pretendentami do zwycięstw w wyścigach i mistrzowskich tofeów. Mam nadzieję, że stanie się to wcześniej niż później, ale do tego czasu zespół i ja spodziewamy się sporej krzywej uczenia się, zanim staniemy się naprawdę konkurencyjni."

De Vries przyznał, że swojego zespołowego kolegę zna od wielu lat, po sezonach spędzonych w kartingu: "Rodzina sportów motorowych jest dość mała i można się poznać w młodym wieku" - dodał Holender. "Nie mogę się doczkeć jazdy dla tego samego zespołu co Stoffel. Ma duże doświadczenie i jest świetnym kierowcą, w związku z tym mam nadzieję, że wiele się od niego nauczę, aby wspólnie uzyskiwać jak najlepsze wyniki dla zespołu."

Obaj kierowcy pierwszą szansę na zapoznanie się z pierwszym elektrycznym bolidem Mercedesa będą mieli podczas przedsezonowych testów, które zostały zaplanowane na 15-18 października na torze Ricardo Tormo w Walencji.

Pierwsza runda szóstego sezonu Formuły E wystartuje w Ad Diriyah w dniach 22-23 listopada.