Vandoorne w Formule E z zespołem HWA

Vandoorne w Formule E z zespołem HWA

Stoffel Vandoorne, obecnie ścigający się w F1 z zespołem McLaren potwierdził, że będzie się ścigał w Formule E w zbliżającym się sezonie wyścigowym dla zespołu HWA Racelab, który jest częścią Mercedesa.

Belg ostatnie dwa sezony spędził w Formule 1 z zespołem McLaren, jednak słabe występy spowodowały, że ekipa z Woking postanowiła dokonać zmiany kierowców i potwierdziła Lando Norrisa, u boku którego ścigać się będzie Carlos Sainz, po odejściu Fernando Alonso.

Wywalczenie miejsca w innym zespole okazało się jednak dużym problemem dla Vandoorne'a, który oficjalnie potwierdził, że sezon 2018/19 spędzi w Formule E.

Dzisiaj, nowa seria wyścigowa, nowe wyzwanie i nowy zespół: zadebiutuje w Formule E w sezonie 2018/19 jako członek zespołu HWA Racelab - powiedział Stoffel Vandoorne. Jestem zaszczycony, że HWA podpisało kontrakt na mój program w Formule E. To świetny zespół z długą i udaną historią w sportach motorowych.

Zespół HWA to wieloletni partner Mercedesa w serii DTM, w której rywalizował od 1999 roku, jednak z końcem obecnego sezonu wycofuje się z niemieckiej serii samochodów turystycznych, aby skupić się na elektrycznej rywalizacji w Formule E.

Belg nową przygodę w serii rozpocznie wraz z Garym Paffettem, który został potwierdzony jako kierowca etatowy kilka dni wcześniej.

Wszyscy ludzie, których spotkałem do tej pory są bardzo zainteresowani wyścigami. Wspaniale jest także pracować z tak doświadczonym kierowcą, jakim jest Gary Paffett, nowy mistrz serii DTM.

Jestem pewien, że będziemy odnosić korzyści ze współpracy w trakcie sezonu, choć wszyscy jesteśmy debiutantami w tej serii. Nie mam wątpliwości, że będziemy mieli wiele do nauczenia się i nie będzie to łatwe, jednak bardzo chcę stać się konkurencyjnym w serii i zrobić dobre wrażenie.

Vandoorne podziękował także zespołowi McLaren za ich wspólną przygodę w Formule 1.

Jednocześnie chciałbym podziękować wszystkim w McLarenie za to, że wspierali mnie przez ostatnie siedem lat, poczynając od pierwszych dni w programie "Młodych kierowców", aż do moich dwóch sezonów jako kierowca testowy, a wreszcie jako kierowca Formuły 1.

W ciągu tych fantastycznych lat spotkałem niesamowicie uzdolnionych i troskliwych ludzi, którzy sprawili, że poczułem się częścią rodziny, nauczyłem się dyscypliny, sztuczek i cierpliwości. Jestem dumny, że mogę powiedzieć, iż dziś jestem lepszym kierowcą - dodał Belg.