Vasseur: Audi i Sauber całkowicie rozdzielą etapy produkcji

Audi / © Audi AG

Szef zespołu Alfa Romeo F1, Frederic Vasseur, twierdzi, że po połączeniu sił, Audi i Sauber nie będą pracować pod tym samym dachem.

Niemiecki konstruktor z Ingolstadt wybrał firmę Sauber Motorsports, która prowadzi zespół Alfa Romeo F1 jako swojego partnera w długo zapowiadanym wejściu do Formuły 1.

Audi zastosuje jednak swoją działalność inżynieryjną wyłącznie w dziale silników, który będzie działał w fabryce Audi Sport w Neuberg.

W przeciwieństwie do ekip Ferrari i Red Bulla, których fabryki tworzą zarówno silniki, jak i podwozia, Sauber i Audi podążą za modelem stosowanym przez Alpine i Renault, opartym na odrębnych miejscach produkcji.

„Po pierwsze, całkowicie rozdzielimy etapy produkcji” – powiedział Frederic Vasseur, zapytany o zintegrowaną współpracę Saubera z Audi.

„Audi będzie odpowiedzialne za silnik w Neuburgu, a Sauber będzie zajmował się podwoziem w Hinwil.”

Aby szczelnie przypieczętować partnerstwo, Audi przejmie udziały w Sauberze, ale jak mówi Vasseur, nie zostaną ujawnione żadne konkrety dotyczące działania spółki po przejęciu.

„W przyszłości Audi przejmie pewne udziały, ale nie ujawnimy szczegółów na ten temat” – wyjaśnił Francuz.

„Najważniejsze jest dla mnie ustawienie wszystkiego w taki sposób, aby funkcjonowanie zespołu przynosiło oczekiwane efekty.”

„Chcemy móc realizować założone strategie, chcemy być zjednoczonym oraz silnym zespołem i chcemy walczyć o wielkie sukcesy” – podsumował Vasseur.

Image: © Audi AG