Vasseur po Grand Prix Kanady: Nie mogę winić żadnego z kierowców

Zhou Guanyu i Valtteri Bottas - Alfa Romeo F1 Team Orlen / © Alfa Romeo F1 Team Orlen / DPPI

Po niedzielnym Grand Prix Kanady szef zespołu Alfa Romeo, Frederic Vasseur, przyznał, że nie może narzekać na występ swoich kierowców. W wyścigu włoski skład osiągnął dobry rezultat, dzięki czemu umocnił się na szóstym miejscu w klasyfikacji konstruktorów.

Valtteri Bottas zyskał cenny czas, zjeżdżając do boksów w czasie pobytu samochodu bezpieczeństwa na torze i ukończył wyścig na ósmej pozycji, natomiast Zhou Guanyu po raz drugi w karierze dojechał do mety na punktowanej, tym razem dziewiątej pozycji. Obaj kierowcy skorzystali na po wyścigowej karze dla Fernando Alonso.

Vasseur przyznał, że zespół jest bardzo zadowolony z osiągniętych wyników w trakcie weekendu w Kanadzie oraz z punktowanych pozycji obu kierowców tej stajni.

„Osiągnęliśmy bardzo dobry rezultat jako zespół i możemy być naprawdę zadowoleni z tego, jak się zaprezentowaliśmy” – powiedział Frederic Vasseur.

„Obaj kierowcy świetnie radzili sobie w trakcie rywalizacji i dojechali na punktowanych pozycjach, co jest wynagrodzeniem poprzednich, cięższych tygodni. To pokazuje ducha zespołu, ponieważ nie opuściliśmy głów i wróciliśmy do walki.”

„Nie mogę winić żadnego z kierowców, byli solidni i nie popełnili żadnych błędów: Valtteri był w stanie w pełni wykorzystać czas podczas neutralizacji za samochodem bezpieczeństwa, natomiast Zhou zaprezentował bardzo dojrzałe osiągi, aby powrócić na punktowane miejsce.”

„Świetnie spisali się także mechanicy, w szczególności, gdy wykonaliśmy podwójny pit stop. Ten wynik jest zasługą całej ekipy i daje nam dużo pewności siebie w walce w środku stawki” – podsumował Francuz.

Image: © Alfa Romeo F1 Team Orlen / DPPI