Vasseur: Rozmowy o kontrakcie Leclerca nie są naszym priorytetem

Charles Leclerc - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Szef Ferrari, Frédéric Vasseur, przyznał, że nie skupia się na rozmowach z Charlesem Leclerkiem na temat jego kontraktu, zaznaczając, iż jest jeszcze dużo czasu, aby się tym zająć.

Zarówno Leclerc, jak i jego kolega z zespołu, Carlos Sainz, mają podpisany kontrakt z Ferrari do końca roku 2024.

Wielu uważa, że jeśli Ferrari nie zdoła w tym sezonie wygrać walki o tytuł, sfrustrowany Leclerc może zainteresować się ekipą Mercedesa.

Szef zespołu z Brackley Toto Wolff prawdopodobnie będzie rozważał kierowcę Ferrari jako potencjalnego następcę Lewisa Hamiltona, oczywiście, jeśli siedmiokrotny mistrz świata zdecyduje się zakończyć karierę.

Vasseur dał jednak jasno do zrozumienia, że kontrakty kierowców nie są obecnie sprawą, którą zamierzają się zajmować.

„Znam obu kierowców dość dobrze i myślę, że mamy jeszcze trochę czasu, zanim zaczniemy rozmawiać o przyszłości” – powiedział nowy szef Scuderii. „Dzisiaj nie jest to nasz priorytet.”

„Musimy bardzo dobrze wejść w sezon i dopiero wtedy będzie czas na resztę, myślę, że błędem byłoby rozpoczęcie negocjacji w tak napiętym czasie, jak teraz” – stwierdził Vasseur.

Francuz podpowiedział, że jeśli zespół i kierowca będą zadowoleni, to współpraca będzie kontynuowana.

„Musimy być skoncentrowani na stronie sportowej i na uzyskiwaniu wyników. Jeśli obie strony będą zadowolone z sytuacji, to będziemy ją kontynuować.”

„Uważam, że obecnie jedynym istotnym tematem jest start sezonu i przygotowania do rozpoczęcia rywalizacji” – podsumował szef ekipy z Maranello.

Image: © Scuderia Ferrari