Vasseur: W nadchodzących wyścigach zrobimy krok naprzód

Frederic Vasseur - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Szef Ferrari, Frederic Vasseur, stwierdził, że nadchodzące wyścigi będą lepsze dla jego zespołu, a problemy z Bahrajnu zostaną w większości rozwiązane.

W miniony weekend zespół z Maranello nie był w stanie konkurować z rywalami, Red Bullem, w otwierającym sezon Grand Prix Bahrajnu.

Max Verstappen i Sergio Perez zajęli pierwszy rząd w kwalifikacjach, a w wyścigu nie dali Ferrari praktycznie żadnych szans na walkę.

Pomimo problemów, które wystąpiły w trakcie pierwszego weekendu wyścigowego, Vasseur podkreśla, że sytuacja Ferrari nie jest taka zła, jak się wydaje.

„Mamy kilka pozytywnych aspektów weekendu: na przykład fakt, że jesteśmy w stanie dorównać Red Bullowi w kwalifikacjach” – powiedział szef ekipy z Maranello.

„Jest, jak jest. Musimy walczyć. Najtrudniejsza jest możliwość przeprowadzenia odpowiedniej analizy sytuacji. Teraz musimy się na tym skupić.”

„Wiemy dokładnie, co zrobiliśmy w ten weekend, ale jesteśmy pewni, że możemy zrobić duży krok naprzód” – dodał.

Leclerc przed odpadnięciem z wyścigu był zauważalnie szybszy od swojego zespołowego partnera Carlosa Sainza. Vasseur stwierdził, że Sainz zmagał się z dużą degradacją opon, która była widocznym problemem dla Ferrari podczas testów przedsezonowych.

„Carlos narzekał na wiele spraw, ale podstawowym problemem było duże zużycie opon.”

„Mam nadzieję, że w Arabii Saudyjskiej pójdzie nam znacznie lepiej i pozbędziemy się większości problemów z Bahrajnu” – zakończył Vasseur.

Image: © Scuderia Ferrari