Vasseur wierzy, że Ferrari może dogonić Red Bulla

Frederic Vasseur - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Szef zespołu Ferrari, Frederic Vasseur, stwierdził, że Ferrari będzie w stanie doścignąć Red Bulla w trakcie tego sezonu.

Red Bull rozpoczął kampanię 2023 od zdecydowanej dominacji, zdobywając dwa pierwsze miejsca podczas dwóch pierwszych rund wyścigowych.

Od samego początku tempo ekipy z Milton Keynes znacznie przewyższa te prezentowane przez ich rywali i w początkowej fazie sezonu żaden z zespołów nie był w stanie rzucić im wyzwania.

Podczas wyścigu w Dżuddzie kierowcy Ferrari mieli sporo problemów i zakończyli rywalizację na szóstym i siódmym miejscu.

Sainz miał ponad pół minuty straty do zwycięzcy wyścigu Sergio Pereza i finiszował za oboma Red Bullami, Astonem Martinem Fernando Alonso i duetem Mercedesów.

Vasseur zapytany o to, czy mimo tak dużej straty, Ferrari będzie w stanie dogonić Red Bulla, powiedział: „Myślę, że tak. Musimy nadal naciskać. To obecnie jest najważniejsze.”

„Musimy być skupieni na sobie. Wiemy gdzie oraz kiedy jesteśmy słabi i musimy się na tych kwestiach skupić.”

„Wiemy, że musimy się poprawić, ale ciągłe poprawianie swoich słabości jest wpisane w DNA tego sportu” – podkreślił Vasseur.

„Będziemy kontynuować naszą pracę i bądźcie pewni, że wrócimy do walki o najwyższe cele” – podsumował szef Ferrari.

Ekipa z Maranello obecnie traci do Red Bulla sześćdziesiąt jeden punktów i jest na czwartym miejscu w klasyfikacji konstruktorów.

Image: © Scuderia Ferrari