Vector Sport zgłasza aspiracje do rywalizacji w FIA WEC w sezonie 2022

Vector Sport / © Vector Sport

Zespół Vector Sport poinformował o zamiarze dołączenia do Długodystansowych Mistrzostw Świata i rywalizacji w klasie LMP2 w sezonie 2022 z Nico Mullerem jako głównym kierowcą stajni.

Skład z siedzibą w Silverstone to nowa nazwa w FIA WEC, jednak z doświadczonym zapleczem, za sterami którego zasiądzie Gary Holland, który swoje doświadczenie zdobywał w zespołach Jota, Ram Racing oraz Risi Competizione.

„Dzięki wizji i innowacyjnemu duchowi ACO oraz FIA, wyścigi wytrzymałościowe są u progu niesamowicie ekscytującej nowej ery” - powiedział Gary Holland.

„LMH i LMDh oraz nowe zasady GT3, przesuwają tę dyscyplinę w centrum uwagi i uważamy, że to właściwy kierunek na przyszłość i dlatego zdecydowaliśmy się uruchomić nasz nowy zespół już teraz.”

„Nasze podziękowania należą się Audi Sport za umożliwienie Nico bycia z nami w sezonie 2022, ponieważ jego obecność jest integralną częścią naszych założeń.”

„Plany dotyczące naszego wejścia do LMP2 obejmują naprawdę mocny skład kierowców, doświadczony i niezwykle kompetentny zespół inżynierów oraz sprawdzony pakiet techniczny, ale mamy również ambicje, aby w przyszłości rozszerzyć się na inne klasy.”

„Na razie jednak jesteśmy w pełni zaangażowani w intensywnie konkurencyjną kategorię LMP2 i naprawdę chcemy być jej częścią w 2022 roku.”

Swojego podekscytowania nie kryje także Nico Muller, który aktywnie rywalizuje w serii DTM, jednak od sezonu 2023 będzie fabrycznym zawodnikiem Audi w rywalizacji prototypami LMDh.

„Jestem bardzo podekscytowany, że mogę być częścią tego nowego zespołu, jestem pewny siebie i dumny, iż wchodzę z nimi w nowy rozdział wyścigów wytrzymałościowych” - powiedział Nico Muller.

„Vector Sport może być nową nazwą, ale za nią stoi sporo osób, które znam z różnych serii wyścigowych i są to ludzie bardzo zdolni. W grupie jest dużo motywacji i podekscytowania projektem.”

„Patrząc w przyszłość, to naprawdę świetny czas, aby być częścią WEC oraz prototypowych wyścigów długodystansowych - bardzo ekscytujących i pozytywnych - i jestem wdzięczny Audi Sport za umożliwienie mi połączenia mojej pracy z tym nowym projektem.”

„Jestem bardzo szczęśliwy, że znajdujemy się na tak uprzywilejowanej pozycji, aby móc uczestniczyć w tej erze. Myślę, że w przypadku Vector Sport, można powiedzieć wszystkim, że mamy wysokie cele, ale wszyscy zgadzają się, iż ścigamy się, ponieważ chcemy wygrywać.”

„Mamy nadzieję, że będziemy mieli krótki oraz skuteczny proces uczenia się, abyśmy mogli walczyć o zwycięstwa i nie możemy się doczekać, aby pojawić się na torze” - podsumował Szwajcar.

Image: © Vector Sport