Venturi potwierdza zakontraktowanie Edoardo Mortary

Venturi potwierdza zakontraktowanie Edoardo Mortary

Zespól Venturi Formuła E ogłosił przedłużenie kontraktu z Edoardo Mortarą na kolejny sezon Mistrzostw Świata Formuła E, który rozpocznie się w Ad Diriyah na przedmieściach Riyadh w Arabii Saudyjskiej już 15 grudnia.

Po raz drugi z rzędu szwajcarsko-włoski kierowca będzie reprezentował barwy Venturi i zajmie miejsce w jednym z dwóch bolidów u boku Brazylijskiego kierowcy Felipe Massa.

Decyzja o przedłużeniu kontraktu ze szwajcarsko-włoskim kierowcą jest częścią jasnej polityki, ponieważ Venturi kontynuuje strategię rozwoju zapoczątkowaną pod koniec 2017 roku przez jej prezesa, Gildo Pastor. Decyzja odzwierciedla strategiczny wybór zespołu Venturi, zgodnie z podejściem polegającym na zapewnieniu zrównoważonej kombinacji uzupełniających się talentów w zespole.

Rodowód Edoardo Mortara obejmuje sześć zwycięstw na bardzo szybkim, wymagającym torze w Makau, cztery w GT Cup (w tym tytuł zwycięzcy FIA GT World Cup w 2017 r.) - identyfikując go jako specjalistę od wyścigów ulicznych. Wraz z tytułem mistrza Europy w Formule 3 w 2010 roku. W 2016 roku Mortara był także wicemistrzem wysoko cenionych niemieckich mistrzostw DTM, gdzie obecnie zajmuje czwarte miejsce.

Cieszę się, że mogę ponownie reprezentować zespół Venturi w Mistrzostwach Formuły E - powiedział Edoardo Mortara.

Wykładniczy wzrost i atrakcyjność tego rewolucyjnej serii pokazuje, że Formuła E to prawdziwa przyszłość sportów motorowych.

Jako część zespołu w ubiegłym sezonie czułem silną wolę sukcesu i cieszę się wrodzonym potencjałem Vanturi. Co więcej, na poziomie osobistym, otrzymałem fenomenalne wsparcie od zespołu, nie można lekceważyć znaczenia tego dla kierowcy, oprócz ogromnego wsparcia i dobrej woli naszych fanów, za co jestem bardzo wdzięczny. Jestem także dumny z tego, że mogę rywalizować z Felipe, jednym z najbardziej doświadczonych i najszybszych kierowców na świecie.

Decyzja o przedłużeniu naszej współpracy z Edoardo nastąpiła po dokładnej analizie. Jesteśmy przekonani, że on i Felipe Massa stworzą solidne połączenie za kierownicą nowych samochodów Gen2 - powiedziała nowa szefowa ekipy Susie Wolff.

Wiemy, że Edoardo miał inne opcje, więc cieszymy się, że zaangażował się w Venturi i skupił się na Formule E. Jego doświadczenie będzie cennym nabytkiem dla naszego zespołu, gdy będziemy szli naprzód.