Venturi z układami napędowymi Mercedesa w szóstym sezonie Formuły E

Venturi z układami napędowymi Mercedesa w szóstym sezonie Formuły E

Zespół Venturi Formule E potwierdził, że w sezonie 2019/20 będzie dysponował elektrycznym układem napędowym Mercedesa i zachowa swoich dotychczasowych kierowców, Felipe Massę i Edoardo Mortarę.

W sezonie 2019/20 zespół Venturi, prócz silników elektrycznych Mercedesa, skorzysta także z kompletnego tylnego pakietu zaprojektowanego i opracowanego przez dział silników w Brixworth niemieckiego producenta.

Dostawa technologii obejmie układ chłodzenia, tylną ramę, tylne zawieszenie, amortyzatory, oprogramowanie, elektronikę pokładową, okablowanie, a także zupełnie nowy układ napędowy.

"Korzystamy z wiedzy zdobytej w ciągu ostatniej dekady i stosujemy ją do nowego wyzwania, jakim jest Formuła E" - powiedział Andy Cowell, dyrektor zarządzający Merceds-AMG High Performance Powertrains.

"Współpracując z Venturi, będziemy mogli zwiększyć tempo nauki w naszym debiutanckim sezonie, a ponadto dzięki dobrze ugruntowanemu zespołowi, który jest częścią serii od pierwszego sezonu."

Zadowolony ze współpracy z Mercedesem jest także założyciel Venturi, Gildo Pastor.

"Połączenie naszego doświadczenia z wysokowydajnymi pojazdami elektrycznymi z rodowodem wyścigowym Mercedesa jest znaczącym krokiem w kierunku umocnienia naszej pozycji w wyścigowej formule, która staje się coraz bardziej konkurencyjna" - powiedział Gildo Pastor.

"Wszyscy jesteśmy podekscytowani nową erą dla zespołu i jestem przekonany, że będzie to początek wspaniałej podróży z naszymi nowymi kolegami w Stuttgarcie i Brixworth."

Pastor dodał także, że cieszy się, iż z zespołem w kolejnym sezonie pozostaną Felipe Massa i Edoardo Mortara.

"Kolejnym doskonałem źródłem dumy dla zespołu jest skład naszych kierowców, który pozostanie niezmieniony w nadchodzącym sezonie."

"Z niecierpliwością czekamy na umiejętności, doświadczenie i szybkość Felipe Massy i Edoardo Mortary - dwóch niesamowicie utalentowanych i zdeterminowanych kierowców."

"Nie mogę się doczekać, aż te pięć czerwonych świateł zgaśnie w Diriyah w listopadzie, sygnalizując początek tego, co na pewno będzie udaną współpracą między Venturi i Mercedes-Benz."

Szefową ekipy w szóstym sezonie Formuły E nadal pozostanie Susie Wolff.

"Rozwój ten stanowi znaczący krok naprzód dla zespołu i dzięki wieloletniej współpracy z Mercedes-Benz jestem przekonana, że będziemy cieszyć się silną współpracą z naszymi nowymi dostawcami układów napędowych" - przyznała Susie Wolff.

"Poczyniliśmy duże postępy w piątym sezonie, ale nasze plany na szósty sezon są jeszcze bardziej ambitne i robimy wszystko, co w naszej mocy, aby upewnić się, że jesteśmy konkurencyjni, jak to tylko możliwe, zanim wyruszmy do Arabii Saudyjskiej na otwarcie sezonu."