Vergne przedwcześnie kończy wyścig z powodu problemów technicznych

Vergne przedwcześnie kończy wyścig z powodu problemów technicznych

Broniący mistrzowskiego tytułu Jean-Eric Vergne przedwcześnie musiał zakończyć pierwszy wyścig szóstego sezonu Formuły E z powodu problemów technicznych.

W bolidzie panującego mistrza z ekipy DS Techeetah doszło do awarii układu kierowniczego, co uniemożliwiło zakończenie wyścigu na ulicznym torze.

Francuz po wyścigu przyznał, że mimo problemów chciał dokończyć wyścig, jednak z w trakcie rywalizacji problem się pogorszył, co zmusiło go do wycofania się, ponieważ nie chciał zniszczyć auta.

"Od samego początku czułem, że jest coś nie tak z kierownicą i nie czułem się komfortowo, jeśli chodzi o samochód" - powiedział Jean-Eric Vergne po wycofaniu się z E-Prix Ad-Dirijji.

"Mógłbym w ten sposób kontynuować jazdę, ale wiedziałem, że coś jest nie tak i obawiałem się, iż coś pęknie w zakręcie przy dużej prędkości i zniszczę samochód. Chciałem jednak dowieźć kilka punktów."

"Prowadzenie stało się jednak niemożliwe, a na ostatnim okrążeniu musiałem dać z siebie wszystko, by bezpiecznie dojechać do alei serwisowej" - tłumaczył Francuz.

Zespołowy kolega Vergne'a, Antonio Felix da Costa, również nie może zaliczyć pierwszego wyścigu do udanych. Jazda Portugalczyka w drugiej dziesiątce i minięcie linii mety na czternastej lokacie nie przyniosły pierwszych punktów.