Vergne wygrywa ePrix Paryża po szalonej końcówce wyścigu

Vergne wygrywa ePrix Paryża po szalonej końcówce wyścigu

Jean-Eric Vergne z zespołu Techeetah odniósł trzecie zwycięstwo w sezonie 2017/2018 Formuły E. W wyścigu rozgrywanym na ulicach Paryża Francuz finiszował przed Lucasem di Grassim i Samem Birdem, który linię mety minął z uszkodzonym zawieszeniem po zderzeniu z Andre Lottererem, który stracił energię na ostatnim okrążeniu.

Startujący z pierwszego pola Vergne utrzymał prowadzenie przed Samem Birdem z DS Virgin, jednak podczas pierwszego stintu Bird nie odpuszczał, walcząc o prowadzenie w wyścigu.

Sytuacja zmieniła się jednak po obowiązkowej wymianie samochodów. Lotterer zaatakował Birda w walce o drugą pozycję i wyprzedził go po wewnętrznej w dziesiątym zakręcie, jednak między kierowcami doszło do kontaktu.

Brytyjczyk przegrał także z panującym mistrzem serii, Lucasem di Grassim, który zjechał na wymianę okrążenie później względem liderów. Na kolejnym okrążeniu Brazylijczykowi udało się wyprzedzić w trzecim zakręcie Birda, dzięki czemu awansował na podium.

Na ostatnim okrążeniu między Lottererem a Birdem doszło już do kolejnego kontaktu, lecz tym razem poważniejszego w skutkach dla samochodów. W bolidzie Birda doszło do uszkodzenia prawego przedniego zawieszenia, jednak kierowcy DS Virgin Racing udało się szczęśliwie przekroczyć linię mety i to na podium.

Lotterer finiszował na szóstej pozycji za Maro Engelem (Venturi) oraz Sebastienem Buemim (DAMS), który na ostatnim okrążeniu wyprzedził Daniela Abta. Abt do wyścigu ruszał z czternastego pola, lecz zmagania zakończył na siódmej lokacie.

Felix Rosenqvist zajął ósme miejsce, a czołową dziesiątkę uzupełnili Oliver Turvey i Jose Maria Lopez.

Z wyścigu wycofało się trzech kierowców, w tym dwóch z ekipy Andretti Autosport: Antonio Felix da Costa po awarii hamulców, Tom Blomqvist, który zderzył się z Nico Prostem i uszkodził przednie skrzydło na początku wyścigu oraz Nelson Piquet z Jaguar Racing.