Verstappen: Alonso zasługuje na to, aby znowu być na szczycie Formuły 1

Fernando Alonso - Alpine F1 Team / © Alpine F1

Świeżo upieczony mistrz świata F1, Max Verstappen, uważa, że Fernando Alonso powinien walczyć o najwyższe laury oraz jest pod wrażeniem jego podejścia do ścigania.

Hiszpan wrócił do Formuły 1 w 2021 roku po kilku latach przerwy. Zakończył sezon na dziesiątym miejscu w klasyfikacji kierowców, zdobywając pierwsze podium od 2014 roku w Katarze. Hiszpana do powrotu do królowej sportów motorowych zachęciły nowe przepisy techniczne, które zostaną wprowadzone w przyszłym roku, co jak ma nadzieję, da mu szansę na rywalizację o swój trzeci tytuł mistrza świata.

W niedawno zakończonym sezonie zespoły umieściły większość swoich zasobów w pracach nad bolidami, które będą używane w 2022 roku, chcąc jak najlepiej rozpocząć nową erę tego sportu.

„Chciałbym zobaczyć go z powrotem na szczycie” – powiedział Verstappen dla CarNext. „Zasługuje na to, jest dwukrotnym mistrzem świata. Miło jest też z nim porozmawiać oraz poznać jego podejście do niektórych sytuacji.”

„Ma też to nastawienie w stylu: nigdy się nie poddawaj i jest prawdziwym wojownikiem. Niestety w ciągu ostatnich kilku lat nie był w stanie pokazać, co potrafi w czołówce, bo nie ma wystarczająco dobrego auta.”

„Podoba mi się jego postawa, ponieważ naprawdę pali się do jazdy. Pomimo swojego wieku ma motywację, aby nadal być w Formule 1 i to przez dłuższy czas. Zawsze chce wygrywać, zawsze chce dawać z siebie wszystko. Niezwykle miło jest móc to oglądać.”

Alonso jest zakontraktowanym kierowcą zespołu Alpine na 2022 rok i otwarcie przyznał, że chce pozostać w sporcie na dłużej, jednak to będzie zależne od konkurencyjności auta francuskiej stajni.

Image: © Alpine F1