Verstappen bliski przebicia opon pod koniec wyścigu o GP Belgii

Max Verstappen - Aston Martin Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen z zespołu Red Bull Racing przyznał po zakończonym wyścigu o GP Belgii, że obawiał się przebicia przednich opon, dlatego odpuścił pod koniec rywalizacji, aby dojechać bezpiecznie do mety.

Holender jako trzeci zawodnik minął linię mety podczas rundy na torze Spa-Francorchamps i po raz kolejny stoczył samodzielny bój, czego powodem było zbyt dobre tempo poprzedzających go kierowców Mercedesa.

Kierowca Red Bulla po zakończonym wyścigu zdradził, że obawiał się przebicia przednich opon, dlatego też zdecydował się na zmniejszenie tempa, aby dowieźć punkty do mety.

"Po prostu nie zostało nam już żadnych opon" - przyznał Max Verstappen po pokonaniu trzydziestu trzech okrążeń na twardej mieszance. "Uważam, że byłem bardzo bliski przebicia."

"Pod koniec zabrakło nam opon, więc przez ostatnie osiem okrążeń wycofałem się, oszczędzając przednie ogumienie."

"Dzisiaj nie było tam zbyt przyjemnie. Na pośrednich oponach nie miałem zbyt dużej przyczepności, a następnie na twardych początkowo próbowałem wywrzeć nacisk na Bottasie, jednak kazali mu przyspieszyć i nie mogłem nadążyć."

Verstappen był jedynym kierowcą z reszty stawki, który dotrzymywał kroku prowadzącym Mercedesem, jednak ich zwiększenie tempa nie pozostawiało złudzeń, kto wiedzie prym w Belgii.

"To było dość nudne, szczerze mówiąc. Niezbyt interesujące i niewiele było do zrobienia. Naprawdę nie mogłem nadążyć za nimi, kiedy naciskali."

Holender przyznał także, że zespół rozważał drugi pit stop, w trakcie drugiej części wyścigu, jednak obawa przed szybkimi kierowcami Renault spowodowała, że skład z Milton Keynes podjął ryzyko dojechania do mety na twardym ogumieniu.

"Przy maksymalnej prędkości (Renault - przyp. red.) nie byłem pewien, czy łatwo byłoby ich wyprzedzić, więc zdecydowaliśmy się po prostu trzymać się z daleka" - kontynuował Verstappen. "To był prawdopodobnie dobry weekend dla Renault."

"Jednak zakończyliśmy wyścig na trzecim miejscu. Okej, może nie było to najbardziej satysfakcjonujące trzecie miejsce, ale i tak, jest lepsze niż nic."

Verstappen trzecią lokatą w Belgii utrzymał drugie miejsce w klasyfikacji kierowców i do Hamiltona traci czterdzieści siedem punktów.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool