Verstappen: Byłbym w stanie nadrobić pięciosekundową karę

Max Verstappen - Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen uważa, że wolałby otrzymać pięciosekundową karę za wyprzedzenie Lewisa Hamiltona poza torem, aniżeli oddawać mu dobrowolnie pozycję na torze. Holender jest bowiem przekonany, że w trakcie kilku okrążeń byłby w stanie zbudować odpowiednią przewagę nad zawodnikiem Mercedesa.

Reprezentant Red Bulla, pomimo startu z pierwszego pola, musiał w niedzielę uznać wyższość siedmiokrotnego mistrza świata, który ostatkiem sił dowiózł prowadzenie do mety. 23-latek do samego końca rywalizacji walczył z Brytyjczykiem o zwycięstwo, a gdy znalazł się już przed swoim rywalem, musiał oddać pozycję lidera, gdyż kluczowy manewr został wykonany poza torem.

Verstappen początkowo nie chciał jednak zwracać pierwszego miejsca Hamiltonowi. 

„Dlaczego nie pozwoliliście mi jechać dalej? Mógłbym łatwo wygenerować te pięć sekund przewagi. Wolę tak przegrać niż dojechać drugi w taki sposób’’ – stwierdził podczas przekazu radiowego.

Po zakończeniu wyścigu zawodnik z Hasselt potwierdził, że po oddaniu pozycji nie był już w stanie skutecznie wywierać presji na bolid oznaczony numerem 44.

„Zdecydowanie wykonaliśmy dziś duży krok naprzód, ale oczywiście szkoda, że nie udało się wygrać. W trakcie wyścigu musieliśmy uporać się z kilkoma problemami, którym musimy się teraz bliżej przyjrzeć. Patrząc przez pryzmat całego weekendu można jednak dostrzec wiele pozytywów.”

„Mercedes w sprytny sposób nas podciął, ale my postanowiliśmy trzymać się naszej strategii, która działała zgodnie z planem. Problem polega jednak na tym, że tą generacją bolidów bardzo trudno jest wyprzedzać. Gdy tylko zbliżyłem się wystarczająco do Lewisa, postanowiłem wykonać stosowny manewr, ale niestety wypadłem poza tor w zakręcie numer cztery, więc musiałem zwrócić wywalczoną pozycję. Od tego momentu opony nie były już w dobrym stanie, więc nie miałem jak wywierać presji.”

„Musimy jednak patrzeć na pozytywne strony. Walczymy na równi z Mercedesem i uważam, że to świetna wiadomość. Bardzo dobrze jest rozpocząć sezon w ten sposób. Udało nam się zdobyć wiele cennych punktów dla zespołu, a to bardzo ważne w kontekście całego sezonu. Wyciągniemy wnioski z tego weekendu i przeanalizujemy, co możemy zrobić lepiej w kolejnych rundach, ponieważ zawsze są miejsca, w których można się poprawić” – podsumował.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool