Verstappen: Byłem dla Hamiltona łatwym celem

Max Verstappen i Lewis Hamilton / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen twierdzi, że w czasie GP Sao Paulo nie stanowił zbyt wielkiego zagrożenia dla Lewisa Hamiltona, który w trakcie wyścigu popisywał się świetnym tempem. Dodał również, że pomimo utraty prowadzenia, walka o obronę pozycji lidera sprawiała mu radość.

Holender zaliczył świetny start do wyścigu i utrzymywał się na prowadzeniu przez znaczną część rywalizacji, jednak kilkanaście okrążeń przed zakończeniem Brytyjczyk, który startował z dziesiątego miejsca, bardzo szybko odrobił do niego straty i coraz częściej pojawiał się w lusterkach bolidu Red Bulla.

Po kilku próbach jazdy koło w koło, Hamilton wyprzedził Verstappena na 58. okrążeniu, dokonując manewru na prostej startowej. Przez resztę wyścigu zawodnik Mercedesa wykazał się o wiele szybszym tempem i ostatecznie wygrał Grand Prix z przewagą ośmiu sekund nad drugim Holendrem.

Verstappen twierdzi, że dzięki dużej prędkości Mercedesa na prostych, która była widoczna gołym okiem przez cały weekend, był dość łatwym łupem dla siedmiokrotnego mistrza świata.

„Wiedziałem, że mnie wyprzedzi, gdy przejeżdżaliśmy trzeci zakręt, ponieważ był bardzo blisko” – powiedział Verstappen. „Jednak już dwa okrążenia wcześniej zacząłem mieć problemy z przyczepnością i oponami, więc wiedziałem, że będzie naprawdę ciężko, ale nigdy nic nie wiadomo. Starałem się po prostu jechać najlepiej, jak potrafiłem i oczywiście, gdy mnie już wyprzedził, to robiłem wszystko, aby moje opony wytrzymały do końca.”

„Lubię wygrywać, ale chyba mogę też cieszyć się walką, prawda? W sensie, byłem dla Hamiltona łatwym celem, ale i tak robiłem wszystko co w mojej mocy – to też jest przyjemne do oglądania dla wszystkich widzów.”

Pomimo przewagi Hamiltona w trakcie weekendu w Brazylii, Verstappen spodziewa się, że w pozostałych trzech wyścigach deficyt ten będzie się zmniejszał, gdy nowy silnik Brytyjczyka będzie się zużywał.

„Chciałem być trochę bliżej, ale po prostu wydawało mi się, że jest nam tutaj bardzo ciężko” – kontynuował. „Oczywiście rzecz biorąc, nowy silnik wyraźnie zyskuje początkowo nieco na wydajności, ale to powoli wróci do normy. Więc, tak, może teraz wygląda to trochę bardziej drastycznie, ale jestem przekonany, że powoli będzie to wracać do normy.”

Hamilton traci obecnie czternaście punktów do Verstappena w klasyfikacji generalnej mistrzostw.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool, Scuderia Ferrari