Verstappen: Cieszę się, że to George zdobył pole position

Max Verstappen - Oracle Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen przyznał, że cieszy się z faktu, iż to George Russell, a nie Charles Leclerc zdobył pole position do Grand Prix Węgier.

Russell w sobotniej czasówce zdobył swoje pierwsze pole position w karierze, pokonując duet Ferrari – Carlosa Sainza i Charlesa Leclerca.

Verstappen natomiast miał zdecydowanie trudniejszy dzień, ponieważ problem z jednostką napędową w trakcie Q3 sprawił, że Holender nie miał szans na jakąkolwiek walkę.

„Fakt, że George startuje przed Charlesem, jest dla mnie pozytywny” – stwierdził obecny mistrz świata.

„Byłem zaskoczony tym, co zobaczyłem” – powiedział Verstappen o tempie Russella. „Byli mocni, ale nie spodziewałem się, że zrobią taki skok.”

„Wyścig będzie dla mnie sporym wyzwaniem, ale wszystko jest możliwe. Pozostaniemy cierpliwi i zobaczymy, co się stanie.”

W pierwszym przejeździe trzeciej części czasówki Verstappen popełnił błąd w drugim zakręcie, co spowodowało, że uzyskał dopiero siódmy czas.

„Wydaje mi się, że podczas okrążenia wyjazdowego przed swoim pierwszym pomiarowym kółkiem w Q3 za słabo dogrzałem opony. Oczywiście nie przejąłem się tym bo wiedziałem, że mam jeszcze jedno pomiarowe okrążenie, ale niespodziewanie pojawił się problem i nie mogłem nic więcej zrobić” – wyjaśnił.

„Oczywiście to normalna sprawa, ale mieliśmy dziś naprawdę szybki samochód i chcieliśmy go maksymalnie wykorzystać, nawet jeśli miałoby to być drugie albo trzecie miejsce”_ – podsumował Holender.

Verstappen do rywalizacji na torze Hungaroring ustawi się obok Daniela Ricciardo i będzie zmuszony bronić swojej lokaty przed Sergio Perezem, który ruszy z jedenastego pola.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool