Verstappen: Cokolwiek się wydarzy z końcem sezonu, nie zmieni to mojego życia

Max Verstappen - Red Bull Racing Honda / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen przyznał, że nie zmieni swojego podejścia w czterech finałowych rundach trwającego sezonu F1, a ostateczny rezultat kampanii nie wpłynie na jego życie.

Lider klasyfikacji kierowców, mimo dziewiętnastu punktów przewagi nad Lewisem Hamiltonem, tonuje optymistyczne nastroje wielu obserwatorów i podkreśla, że ostatnie cztery Grand Prix tegorocznego sezonu mogą odwrócić karty.

Kierowca Red Bulla nie ukrywa jednak, że chce odnieść zwycięstwa w kolejnych wyścigach i sięgnąć po koronę Formuły 1.

„Szczerze mówiąc, to bardzo proste, ponieważ jeśli o tym nie myślisz, nie będziesz miał żadnych marzeń lub podobnych rzeczy. Po prostu skupiam się na tych czterech wyścigach. Wiele rzeczy może się wydarzyć” - powiedział Verstappen przed Grand Prix Sao Paulo.

„Prezentujemy się z dobrej strony, ale wszystko może się zmienić bardzo szybko. Miałem w mistrzostwach już większą przewagę i zniknęła w ciągu dwóch weekendów wyścigowych.”

„Musimy tutaj [w Brazylii] zrobić wszystko, co w naszej mocy, a potem znów, po tym weekendzie, spróbujemy ponownie wygrać wyścig. Moje podejście w każdy weekend jest takie samo i na pewno tego nie zmienimy.”

Holender wielokrotnie powtarzał, że presja, jaką wywołuje walka o mistrzowski tytuł w Formule 1, nie ma na niego wpływu, co potwierdził na torze dziewięcioma wygranymi, a kolejna pierwsza lokata da mu przepustkę do grona zawodników, którzy w jednej kampanii wywalczyli dziesięć lub więcej zwycięstw.

„Do tej pory miałem wspaniały sezon” - kontynuował. „Odniosłem wiele zwycięstw, pierwszych pól startowych i cokolwiek się wydarzy na końcu, nie zmieni to mojego życia.”

„Mówiłem to wiele razy, po prostu cieszę się tym, co robię. Oczywiście próbuję wygrać mistrzostwa i jesteśmy na dobrej drodze, ale wiele rzeczy może się jeszcze wydarzyć.”

Ostateczny sukces w sezonie 2021 i wywalczenie mistrzowskiego tytułu postawi przed Maxem Verstappenem dodatkowe pytanie - czy w kolejnej kampanii będzie rywalizował z numerem jeden na swoim bolidzie i porzuci dotychczasowy #33. Holender nie ma jednak wątpliwości, co zrobi, gdy osiągnie swój cel.

„Absolutnie. Ile razy masz okazję jeździć z numerem jeden?” - przyznał. „Jest to również dobre od strony promocyjnej, więc mądrze jest to zrobić.”

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool