Verstappen: Czułem się osamotniony w walce z Mercedesem

Max Verstappen - Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen, po Grand Prix Hiszpanii, nie omieszkał wbić lekkiej szpileczki w stronę Sergio Pereza, który kolejny raz nie zagwarantował mu odpowiedniego wsparcia strategicznego w walce z Mercedesem.

Już po kwalifikacjach wiadomo było, że nie będzie to łatwy wyścig dla 23-latka. Holender rozdzielił kierowców Mercedesa, osiągając drugi czas, podczas gdy Meksykanin wywalczył dopiero ósme pole startowe. Wicelider klasyfikacji mistrzostw świata musiał więc od początku niedzielnej rywalizacji walczyć sam z reprezentantami stajni z Brackley, którzy dysponowali na starcie znaczącą przewagą w kwestii strategii.

„Po prostu jestem sam w walce. Bezproblemowo mogli zjechać na drugi pit stop, ponieważ za nimi była duża luka. Gdyby Sergio był bliżej, Mercedes nie mógłby zrobić drugiego postoju i dopiero pod koniec zmagań okazałoby się, kto lepiej zadbał o opony” – wyjaśnił Verstappen w wywiadzie z Ziggo Sport.

Zawodnik Red Bulla skomentował również swój manewr z pierwszego okrążenia.

„Początek był w porządku. Wszystko poszło dobrze. Oczywiście ostatni, który zahamuje, jest pierwszym, który wyjeżdża z zakrętu. Zdecydowałem się na ten manewr, bo wiedziałem, że inaczej walka o zwycięstwo będzie bardzo trudna. To było wkalkulowane ryzyko. Jeśli jesteś na zewnętrznej części zakrętu, w pewnym momencie musisz się poddać. Zrobiłem wszystko, co mogłem, a potem starałem się jechać najlepiej, jak potrafię, ale byliśmy po prostu wolniejsi, a nasze opony szybciej się zużywały” – dodał.

Christian Horner, szef ekipy z Milton Keynes, także odniósł się do samotnej walki Verstappena z Mercedesem.

„To oczywiste, że niezwłocznie potrzebujemy Checo do tego, aby wypełniał tę lukę i nie pozostawiał Mercedesowi zbyt dużego pola do manewru. Jestem przekonany, że sytuacja się odmieni, gdy minie trochę czasu i Sergio zyska więcej pewności siebie w samochodzie. To bardzo proste – potrzebujemy obu samochodów po to, by pozbawić Mercedesa opcji strategicznych.”

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool