Verstappen: Czułem, że oczekiwania wobec nas były ogromne

Max Verstappen - Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen nie krył swojego zadowolenia po tym, jak wygrywając swój domowy wyścig zdołał objąć prowadzenie w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata kierowców.

Tysiące kibiców 23-latka, którzy po brzegi wypełnili trybuny przebudowanego toru Zandvoort z całą pewnością na długie lata zapamiętają tegoroczne Grand Prix Holandii. Byli oni bowiem świadkami tego, jak po bardzo dobrym starcie ich idol pewnie zmierzał po swoją kolejną wygraną. Jak jednak przyznał sam kierowca, atmosfera podczas całego weekendu przesiąknięta była nie tylko fenomenalnym dopingiem, ale również bardzo wysokimi oczekiwaniami.

„Tak jak słychać, to co się tutaj dzieje jest niesamowite" - powiedział Holender.

„Musieliśmy stawić czoła ogromnym oczekiwaniom, a to nie zawsze jest łatwe. Uczucie jest jednak niesamowite , a publiczność po prostu wspaniała."

Wygrana na Zandvoort oznacza, że reprezentant Red Bulla powrócił na czoło tabeli mistrzostw świata, spychając na drugą pozycję siedmiokrotnego mistrza, Lewisa Hamiltona.

„Jestem niesamowicie szczęśliwy, że udało mi się tutaj wygrać i objąć prowadzenie w mistrzostwach świata. To świetny dzień."

„Start był naprawdę udany, ale potem Mercedes starał się nam skomplikować życie. Ostatecznie jednak możemy być naprawdę zadowoleni z dzisiejszego występu w wykonaniu całego zespołu."

Bardzo solidną postawą wykazał się również Sergio Perez. Zespołowy kolega Maxa Verstappena po nieudanych kwalifikacjach i starcie z alei serwisowej zdołał ukończyć rywalizację na ósmej pozycji.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool