Verstappen: Druga pozycja była dla mnie zadowalająca

Max Verstappen - Oracle Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen tuż po zakończeniu Grand Prix Arabii Saudyjskiej stwierdził, że podczas wyścigu odpuścił i postanowił zadowolić się drugim miejscem.

Jadący na piątej pozycji Verstappen wykorzystał wywołany przez awarię Lance’a Strolla samochód bezpieczeństwa i bez większych konsekwencji zjechał na zmianę opon.

Holender szybko wyprzedził George'a Russella oraz Fernando Alonso i na dwudziestym piątym okrążeniu znalazł się na drugim miejscu, tuż za swoim zespołowym partnerem Sergio Perezem.

Różnica pomiędzy kierowcami Red Bulla wynosiła około pięciu sekund. Verstappen na ostatnim kółku wykręcił najszybszy czas okrążenia i zabrał swojemu koledze jeden dodatkowy punkt.

Dwukrotny mistrz świata po wyścigu przyznał, że wraz z zespołem uznał, iż Perez jest zbyt daleko, aby móc go dogonić.

„Byłem drugi, mieliśmy dużą przewagę nad kierowcami z tyłu i w pewnym momencie zdecydowaliśmy się po prostu zadowolić tą drugą pozycją” – wyjaśnił Holender.

„Fajnie, że na końcu udało mi się zdobyć najszybsze okrążenie, bo każdy punkt się liczy.”

Verstappen przyznał, że mimo dużej przewagi, którą Red Bull miał nad resztą stawki, nie był to łatwy wyścig.

„Nie było łatwo przedostać się na tę drugą pozycję. Dużo się ślizgałem, ale kiedy już wszystko miałem pod kontrolą to wszedłem w dobry rytm i jestem bardzo szczęśliwy, że znalazłem się na podium” – zakończył kierowca Czerwonych Byków.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool