Verstappen: Gasly zbyt wiele uwagi poświęcił na rozwój zespołu, a nie siebie

Max Verstappen i Pierre Gasly - Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen uważa, że Francuz podczas swojej przygody ze stajnią z Milton Keynes zbyt mało uwagi poświęcił własnemu rozwojowi, a za bardzo skupił się na dostosowaniu do wymogów zespołu.

Gasly trafił do Red Bulla po tym, jak swój transfer do Renault ogłosił Daniel Ricciardo. Po dwunastu wyścigach został jednak przeniesiony do ówczesnej Scuderii Toro Rosso, a jego miejsce u boku Holendra zajął Alexander Albon.

Zdaniem Verstappena, Gasly nie mógł osiągnąć dobrych rezultatów w Red Bullu, ponieważ zbyt mało uwagi poświęcał budowaniu własnych umiejętności, kosztem szybkiej adaptacji do ekipy.

„Prawda była taka, że Pierre chciał się natychmiast do nas dostosować, zamiast najpierw wszystkiego się nauczyć” – powiedział 23-latek w rozmowie dla portalu RacingNews365.

„W wyniku tego spadła na niego ogromna presja i wiele rzeczy poszło nie tak. Wypadki podczas zimowych testów także mu nie pomogły.”

„Wiele osób może jednak uczyć się od niego, jak można wziąć się w garść i dojść do siebie.”

W rozmowie tej Verstappen odniósł się także do współpracy z doświadczonym Sergio Perezem.

„Transfer Sergio oznacza, że będziemy często ze sobą konkurować, podobnie jak za czasów Ricciardo. Moim celem jest całkowita dominacja wewnątrz zespołu. Chcę być na każdym kroku przed nim i dołożę wszelakich starań, aby zrealizować swój plan” – podsumował Holender.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool