Verstappen gotowy do walki o mistrzostwo od swojego debiutanckiego sezonu w F1

Max Verstappen - Red Bull Racing Honda / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen przyznał, że gdyby dysponował konkurencyjnym bolidem, to już w swoim debiutanckim sezonie Formuły 1 byłby w stanie walczyć o mistrzowski tytuł.

Holender dołączył do królowej sportów motorowych w 2015 roku w barwach Toro Rosso i tym samym, w wieku siedemnastu lat, został najmłodszym kierowcą, który wystartował w Grand Prix.

Jednak, mimo siedmiu sezonów spędzonych w F1, dopiero w obecnej kampanii kierowca Red Bulla jest w stanie powalczyć z Lewisem Hamiltonem o ostateczny sukces.

Verstappen jasno podkreślił, że przez ostatnie siedem lat zdobył więcej potrzebnego doświadczenia, jednak nie zmienił się jako człowiek i uważa, że podobnie jak Hamilton, był gotowy na mistrzowską walkę już w swoim pierwszym sezonie.

„Myślę, że jestem tą samą osobą. To kolejny sezon, w którym nabieram doświadczenia, ale już od dawna czułem, że jestem gotowy na walkę” – powiedział Holender.

„I jeśli mam być szczery, gdybym dołączył do Formuły 1 w 2015 roku i dysponował konkurencyjnym bolidem, to jestem całkiem pewien, że walczyłbym o mistrzostwo.”

„Dobry samochód bardzo ułatwia życie, ponieważ w najgorszym przypadku będziesz startować z drugiego miejsca” – kontynuował.

„Ryzyko startu ze środka stawki jest znacznie mniejsze, więc nie trzeba często wyprzedzać. Realistycznie rzecz biorąc, przez większość czasu walczy się tylko z kolegą z zespołu.”

„Im lepszy samochód, tym mniej problemów. Jednak oczywiście od mojego pierwszego roku w F1 do teraz, zyskałem dużo więcej doświadczenia, wiem jak łatwiej podejść do weekendu, lepiej rozumiem ustawienia bolidu, ale wciąż zostałem tą samą osobą.”

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool, Scuderia Ferrari