Verstappen gotowy na bardziej intensywne rywalizacje w przyszłości

Max Verstappen - Oracle Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

W porównaniu z dramaturgią towarzyszącą zdobyciu pierwszego mistrzostwa przez Holendra, tegoroczna walka o tytuł, była zdecydowanie mniej intensywna. Verstappen jest jednak gotowy na bardziej zacięte starcia.

Z piętnastoma zwycięstwami w dwudziestu dwóch wyścigach Verstappen zapewnił sobie tytuł już podczas GP Japonii, gdy do końca sezonu pozostały jeszcze cztery wyścigi. Ostatecznie Holender zamknął rok, mając aż 146 punktów przewagi nad drugim Charlesem Leclerkiem.

To znacznie więcej niż dwanaście miesięcy temu, kiedy jego walka o tytuł z Lewisem Hamiltonem rozstrzygnęła się na ostatnich zakrętach toru Yas Marina w Abu Zabi.

„Nie można mieć takiej dramaturgii co roku” – powiedział Verstappen gazecie The Guardian.

„Miło jest mieć taki sezon, jak miałem w zeszłym roku, ale miło jest też mieć taki sezon, jak miałem w tym roku. Tak wygląda Formuła 1, raz jest wyrównana walka, a raz jest dominacja jednej ekipy.”

Zapytany, o to, czy obawia się, że czar dominacji, jaki pokazał w 2022 roku, byłby zły dla sportu, Verstappen powiedział: „Nie mnie to oceniać. Nie spodziewam się, że nasza wybitna forma z tego sezonu, przeniesie się na rok 2023. 24-wyścigowy sezon będzie dla nas o wiele trudniejszy.”

„Myślę, że walka będzie bardziej zacięta” – stwierdził Verstappen. „Wszyscy już dużo lepiej znają te konstrukcje i z czasem, wszystkie zespoły po prostu się do siebie zbliżą.”

„Ciekawi mnie, jak to będzie ze zrozumieniem opon. Ich specyfikacja ma się trochę zmienić, więc zobaczymy, jak będziemy sobie z tym wszystkim radzić” – powiedział Holender.

Leclerc z pewnością ma nadzieję na bardziej zaciętą walkę w przyszłym sezonie. Kierowca Ferrari wygrał dwa pierwsze wyścigi w 2022 roku i objął prowadzenie w klasyfikacji kierowców, które jednak dość szybko zostało mu odebrane przez Maxa Verstappena.

Monakijczyk powiedział, że będzie gotowy na walkę z Verstappenem w przyszłym roku.

„Następny sezon będzie dłuższy i mam nadzieję, że walka będzie toczyła się do samego końca. Jeżeli chodzi o mnie, to będę przygotowany” – przyznał kierowca ekipy z Maranello.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool