Verstappen: Jest dobrze, ale jestem kierowcą i chcę wygrywać

Max Verstappen - Aston Martin Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen z zespołu Aston Martin Red Bull Racing przyznał, że jest zadowolony z wyniku w GP Eifelu, jednak zaznaczył, że jako kierowca, chce wygrywać i odnosić kolejne sukcesy w tym sporcie.

Mimo niewielkiej straty Verstappena w kwalifikacjach do kierowców Mercedesa, od początku rywalizacji było jasne, kto zdominuje niedzielną walkę na torze Nurburgring. Valtteri Bottas obronił się przed Lewisem Hamiltonem, natomiast kierowca Red Bulla utrzymał swoją trzecią lokatę.

Wszystko wskazywało na to, że Holender od startu do mety będzie plasował się na trzecim miejscu, utrzymując się za kierowcami Mercedesa, powiększając tym samym przewagę nad pozostałą częścią stawki. Awaria Bottasa i wycofanie się z GP Eifelu dało Verstappenowi możliwość awansu na drugie miejsce.

Późniejszy wyjazd samochodu bezpieczeństwa na tor i restart przybliżył Holendra do walki z prowadzącym Hamiltonem, jednak Brytyjczyk nie dał się zaskoczyć, kontrolując restart, a następnie kontynuował swoją drogę do wyrównania największej ilości zwycięstw w Formule 1.

"Ogólnie uważam, że wyścig był dobry. Starałem się i pozostałem z Lewisem, jednak podczas całego wyścigu był trochę szybszy" - powiedział po zakończeniu rywalizacji Max Verstappen. "Niemniej jednak uważam, że możemy być zadowoleni z weekendu, a także z poprawy auta."

"Tak, jestem zadowolony z tego, najszybsze okrążenie pod koniec było przyjemne. Nie sądziłem, że je osiągnę, po prostu próbowałem pojechać jak najlepiej i zobaczyć, co się stanie, i na szczęście się udało."

Verstappen mimo przyznania, że jest zadowolony z drugiej lokaty, piątej w tegorocznym sezonie wyścigowym, dodał, że jest kierowcą i chce wygrywać.

"Jest dobrze, ale jestem kierowcą i chcę wygrywać. Jednak to Formuła 1 i zwykle jest tylko jeden zespół, w którym można wygrywać, a inni zawsze nadrabiają zaległości i właśnie to próbujemy zrobić."

"Musisz po prostu dostosować się do roli, w jakiej jesteś, więc jestem zadowolony z tego, co osiągam, ale jako kierowca chcesz wygrywać, więc to jest oczywiście to, na czym nam zależy."

Verstappen drugą lokatą na torze Nurburgring i odpadnięciem Valtteriego Bottasa, zmniejszył stratę do Fina do czternastu punktów w klasyfikacji kierowców, umacniając się tym samym na trzecim miejscu.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool