Verstappen: Jest szansa, aby powalczyć o prowadzenie na starcie

Max Verstappen i Lewis Hamilton / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen jest zadowolony z wywalczenia drugiej pozycji startowej do wyścigu o GP Hiszpanii i liczy, że będzie mógł podjąć próbę ataku na Hamiltona już na dojeździe do pierwszego zakrętu.

Wicelider klasyfikacji generalnej zgłosił swoje aspiracje do zdobycia pole position na torze Barcelona-Catalunya, notując najlepszy czas w trzecim treningu. Również w kwalifikacjach wszystko wyglądało bardzo dobrze, szczególnie w drugim segmencie, kiedy to przejechał świetne okrążenie i o ponad dwie dziesiąte sekundy wyprzedził reprezentantów Mercedesa.

W decydującym starciu Max Verstappen nie pojechał jednak już tak doskonale i musiał uznać wyższość Lewisa Hamiltona, z którym przegrał o 0.036 sekundy. Mimo to Holender cieszy się z takiego wyniku, zwłaszcza że podczas tego weekendu jego samochód jest odpowiednio ustawiony.

„Balans naszego samochodu w Q2 był bardzo dobry i nie miałem prawa na to narzekać” – przyznał Max Verstappen.

„Wszystko wyglądało bardzo dobrze. W Q3 przejechałem niezłe pierwsze okrążenie, ale drugi przejazd niestety nie był już tak dobry.”

„Potem wzmogły się podmuchy wiatru, ale warunki były jednak takie same dla wszystkich. Mogę być zadowolony, że udało mi się utrzymać tak blisko za Lewisem” – dodał Holender.

W trzech dotychczasowych wyścigach sezonu zawsze byliśmy świadkami walki pomiędzy Lewisem Hamiltonem a Maxem Verstappenem. Niewykluczone, że dojdzie do niej także podczas wyścigu o GP Hiszpanii – obaj wyglądają tutaj na bardzo mocnych.

Kierowca Red Bulla upatruje już swojej szansy na początku rywalizacji. Wierzy też w dobre tempo na dłuższym dystansie.

„Dojazd do pierwszego zakrętu jest naprawdę długi, więc jest szansa, aby powalczyć o prowadzenie na starcie” – kontynuował kierowca Red Bulla. „Mam nadzieję, że nasze tempo wyścigowe będzie dobre i pozwoli mi włączyć się do walki o zwycięstwo.”

„Oczywiście kluczowe będzie dobre zarządzanie oponami. To jeden z najważniejszych elementów w tym sporcie. Wiadomo, że na pojedynczym okrążeniu sporo trudności sprawia trzeci sektor, ale osobiście nie mogę zbytnio narzekać na prowadzenie samochodu w tej sekcji.”

„To naprawdę fajny tor, który może dać sporo radości z jazdy, szczególnie podczas czasówki” – zakończył.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool