Verstappen: Każdy, kto mnie zna wie, że jestem całkowicie spokojny

Max Verstappen - Red Bull Racing Honda / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen zaprzeczył sugestiom Lewisa Hamiltona, jakoby czuł presję wynikającą z walki o mistrzowski tytuł.

Holender do Grand Prix Rosji wystartuje z przewagą pięciu punktów nad Hamiltonem, jednak po ich wypadku we Włoszech, został ukarany cofnięciem o trzy miejsca na starcie.

Siedmiokrotny mistrza świata powiedział w czwartek, że „pamięta presję i swoje doświadczenia z pierwszej walki o tytuł w Formule 1” i „współczuje Verstappenowi.”

Kierowca Red Bull wyśmiał jednak te komentarze, sarkastycznie mówiąc: „Jestem tak zdenerwowany, że prawie nie mogę spać. To takie straszne walczyć o tytuł. Naprawdę tego nienawidzę.”

„Myślę, że jeśli ktoś mnie naprawdę zna, wie, że jestem spokojny o te rzeczy i nie przejmuję się takimi sprawami, jestem bardzo wyluzowany.”

„To najlepsze uczucie w życiu mieć świetny samochód, w którym mogę walczyć co weekend o zwycięstwo.”

„Nie ma znaczenia, czy prowadzisz w mistrzostwach, czy nie, takie komentarze pokazują, że on mnie nie zna, co jest całkowicie normalne, ponieważ ja też nie znam go w pełni.”

„Ja się po prostu skupiam na sobie, a dodatkowo dobrze się bawię, będąc z przodu i mam nadzieję, że będę na czele jeszcze przez długi czas.”

Najprawdopodobniej Verstappen w trakcie Grand Prix Rosji użyje czwartej, nadprogramowej jednostki napędowej, przez co byłby zmuszony startować z tyłu stawki.

„Szczerze mówiąc, wciąż jest wiele znaków zapytania” – powiedział Verstappen.

„Będziemy musieli poczekać i obserwować przez cały weekend, co się dzieję i jak bardzo jesteśmy konkurencyjni. Nic nie jest na razie pewne.”

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool