Verstappen: Kontrolowałem wyścig

Max Verstappen zdominował weekend wyścigowy w Brazylii, zdobywając ósme zwycięstwo w Formule 1.

Dla młodego Holendra wygrana ta jest swego rodzaju odkupieniem za ubiegłoroczny wyścig, w którym świetny występ zrujnował mu incydent z Estebanem Oconem. W tym ekscytującym wyścigu kilkukrotnie dochodziło do zaciekłej walki Verstappena z Lewisem Hamiltonem. Max jednak nie czuł respektu przed sześciokrotnym mistrzem świata i w stu procentach wykorzystał osiągi swojego bolidu, aby wygrać ten pojedynek

Lewis był bardzo szybki, więc musiałem mocno naciskać. Próbował nas podciąć, więc musieliśmy być bardzo szybcy na pitstopach” – mówił Max Verstappen.

„Potem toczyliśmy dobry pojedynek, ale ja byłem w stanie kontrolować wyścig na tych oponach, które miałem w swoim aucie. To było niesamowite, świetnie się bawiłem”.

Max Verstappen zdołał wyprzedzić Lewisa Hamiltona pomimo incydentu w alei serwisowej, w który zamieszany był także Robert Kubica. Kierowca Williamsa został bowiem wypuszczony wprost pod koła nadjeżdżającego Holendra, który musiał gwałtownie hamować i odbić w stronę bandy, aby zapobiec kolizji.

Kluczowym momentem jednak było pierwsze okrążenie po restarcie wyścigu. Kiedy samochód Bottasa został usunięty z toru i kierowcy mogli wznowić ściganie, Max Verstappen skutecznie zaatakował Lewisa Hamiltona

Wiedziałem, że muszę zaatakować na pierwszym okrążeniu po neutralizacji. Wiedziałem, że to moja jedyna szansa i że mieliśmy świetną prędkość przez cały weekend. Oczywiście, jestem bardzo szczęśliwy, że to się udało” – dodał Holender.

Ósme w karierze zwycięstwo Verstappena oraz katastrofalny incydent pomiędzy dwoma kierowcami Ferrari sprawił, że reprezentant zespołu Red Bull Racing awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej kierowców.