Verstappen: Łatwo nie będzie wygrać tego wyścigu

Max Verstappen - Oracle Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen, po awarii w drugiej części sobotnich kwalifikacji, stwierdził, że nie będzie mu łatwo wygrać Grand Prix Arabii Saudyjskiej.

Holender, który zdominował otwierające sezon Grand Prix Bahrajnu, przed niespodziewaną awarią bolidu był faworytem do zdobycia pole position.

Verstappen powiedział, że powodem jego odpadnięcia była uszkodzona półoś.

„W zakręcie numer dziesięć pękła mi półoś” – powiedział lider klasyfikacji generalnej. „Nie do końca to rozumiem, ponieważ do tej pory nie mieliśmy z tym problemów.”

„Jednak przeszłości nie zmienimy. Musimy wszystko przeanalizować i zrozumieć jak do tego doszło” – dodał kierowca Red Bulla.

Verstappen rozpocznie wyścig z piętnastego miejsca, ale będzie miał ze sobą bardzo mocną konstrukcję, która pozwoli mu włączyć się do walki o podium.

„Samochód jest szybki od samego początku” – podkreślił Holender. „Myślę, że nie będzie łatwo wygrać ten wyścig. Musimy mieć bardzo dobre tempo i solidną strategię.”

Sergio Perez zakończył kwalifikacje na pole position, co stawia go w doskonałej pozycji do zwycięstwa w Grand Prix.

„Ważne, że Checo jest z przodu. Ma dużą szansę wygrać jutrzejszy [niedzielny] wyścig.”

„Jeśli wszystko dobrze pójdzie na pierwszym okrążeniu, to myślę, że możemy przesunąć się dość daleko do przodu. Mam nadzieję, że będzie to dla nas dobre grand prix”–- podsumował dwukrotny mistrz świata.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool