Verstappen: Lepsze tempo Hamiltona w kwalifikacjach nie było dla mnie szokiem

Max Verstappen - Red Bull Racing Honda / © Pirelli Motorsport

Max Verstappen z zespołu Red Bull Racing przyznał, że nie jest zaskoczony różnicą tempa w kwalifikacjach w porównaniu do Lewisa Hamiltona, jednak mimo wszystko liczy na satysfakcjonujący wynik końcowy.

Holender do sobotniego sprintu na Interlagos zakwalifikował się na drugiej lokacie, ulegając jedynie zawodnikowi Mercedesa, do którego stracił ponad cztery dziesiąte sekundy.

Przegrana lidera klasyfikacji kierowców z Brytyjczykiem nie jest jednak szokiem, a wytłumaczeniem całej sytuacji jest nowa jednostka spalinowa w bolidzie W12 Hamiltona.

„Kiedy dysponujesz nowym silnikiem, naturalnie masz trochę więcej mocy, więc dla mnie nie jest to dużym szokiem” - wyjaśnił po kwalifikacjach Verstappen.

„Tak jak powiedziałeś, po prostu cieszę się, że jestem drugi - to dobra pozycja na początek.”

„Oczywiście zawsze chcesz być bliżej, ale czasami po prostu musisz być realistą i nie można się tu doszukiwać niczego więcej.”

Verstappen, mimo chęci wywalczenia najlepszej lokaty w sobotnim sprincie, swoją pełną uwagę poświęca jednak niedzieli i głównej rywalizacji, w której do zdobycia jest większa liczba punktów.

„Nie ma zbyt wielu punktów do zdobycia w wyścigu sprinterskim” - przyznał Holender. „Mam oczywiście nadzieję na dobre pierwsze okrążenie i przeanalizowanie całej sytuacji właśnie z tej pozycji, jednak najważniejsza jest niedziela.”

„Z drugiej strony [samochód] i tak będzie zupełnie inny. Będzie dużo cieplej, co zmieni zachowanie auta, więc zobaczymy.”

Image: © Pirelli Motorsport