Verstappen ma nadzieję na długą współpracę z Sergio Perezem

Sergio Perez i Max Verstappen - Red Bull Racing Honda / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen podkreślił wkład Sergio Pereza w jego tytuł mistrza świata i ma nadzieję, że jego partnerstwo w Red Bullu z Meksykaninem będzie kontynuowane przez długi czas.

W dramatycznym starciu na torze Yas Marina, Perez objął prowadzenie po piętnastu okrążeniach, kiedy Lewis Hamilton odbył swój pierwszy pit stop. Kierowca Red Bulla włożył ogromny wysiłek, aby odeprzeć szarżę Brytyjczyka, znacząco go przy tym spowalniając. Pozwoliło to Verstappenowi na znaczne zmniejszenie dystansu do swojego najgroźniejszego rywala.

Holender uważa, że silna obrona Pereza była kluczowym okresem wyścigu, z którego czerpał korzyści po wyjeździe samochodu bezpieczeństwa, w końcowych etapach zawodów.

„Myślę, że bez Checo nie siedziałbym tutaj teraz, ponieważ wtedy Lewis miałby okazję na darmowy pit stop przy samochodzie bezpieczeństwa, więc zdecydowanie Checo jechał niesamowicie” – wyjaśnił Verstappen.

Perez posiada kontrakt z Red Bullem do końca 2022 roku, ale nowy mistrz świata ma nadzieję, że jego współpraca z Meksykaninem będzie kontynuowana przez wiele lat.

„Kiedy zaczęliśmy razem pracować oczywiście, że trudno było dokładnie przewidzieć, jak się ta współpraca ułoży. Checo jest niesamowitym człowiekiem, nie tylko, jeśli chodzi o F1, ale jest także bardzo miłą osobą, jest niezwykle rodzinny. Spędziliśmy ze sobą wiele dobrych chwil” – powiedział.

„To bardzo rzadkie mieć takiego kolegę z zespołu i to, co pokazał, świadczy o tym, że jest prawdziwym graczem zespołowym i naprawdę mam nadzieję, że będziemy mogli kontynuować naszą współpracę przez długi czas.”

Szef zespołu Red Bull Racing, Christian Horner, podkreślił znaczącą rolę Pereza na torze, nie tylko w Abu Zabi, ale także przez cały sezon 2021.

„Checo był niesamowity. Rozmawialiśmy o tym przed wyścigiem, jak może pomóc Maxowi. Sposób, w jaki odparł atak Lewisa, wprowadził do gry Maxa. Mieli szybszy samochód niż my, to była jedyna strategia, którą mogliśmy grać.”

„Holowanie [w kwalifikacjach] widzieliśmy na Monzy. Odwalił świetną robotę dla ekipy i jest dużą częścią tego zwycięstwa. Od kolegi z zespołu nie można prosić o więcej. Sprawił, że Lewisowi było ciężko, nie poddał się. Wykonał wspaniałą pracę.”

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool, Scuderia Ferrari