Verstappen na temat dyrektywy technicznej FIA: Jest to rozczarowujące

Max Verstappen - Oracle Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Stajnia Red Bulla, która w tym sezonie nie musiała zmagać się z uciążliwym efektem dobijania, nie do końca jest zadowolona z interwencji FIA. Aktualny mistrz świata wyraził swoje niezadowolenie wobec kroków podjętych przez federację.

FIA ogłosiła we wtorek wyczekiwaną przez wielu dyrektywę techniczną mającą pomóc w zwalczeniu porpoisingu. Po zasięgnięciu opinii lekarzy, zgodzili się z kierowcami Mercedesa o niebezpieczeństwach zdrowotnych wynikających z nadmiernego podskakiwania pojazdu.

Swojego niezadowolenia z decyzji FIA nie ukrywa aktualny lider klasyfikacji kierowców – Max Verstappen, który podzielił się swoim komentarzem na ten temat.

„Myślę, że to trochę rozczarowujące, iż w połowie sezonu znowu następuje zmiana zasad” – przyznał Max Verstappen.

„Nie chodzi o to, że wpływa to na nas w większym lub mniejszym stopniu niż na inne zespoły, ale nie powinno być tak, że jeden zespół dużo narzeka i nagle zmienia się dla niego reguły.”

Verstappen zasugerował, jak Mercedes, według niego, powinien poradzić sobie z problemami z efektem dobijania bez interwencji FIA.

„Jeśli podniesiesz swój samochód, nie będziesz mieć tych problemów, chociaż stracisz osiągi.”

„Jeśli jednak nie możesz zaprojektować samochodu odpowiednio do tego, to twoja wina. To nie jest wina regulaminu. Więc dla mnie to trochę wstyd” – podsumował kierowca Red Bulla.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool