Verstappen: Nasz samochód wydaje się być bardzo szybki na tym torze

Max Verstappen - Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen przyznał, że dyspozycja Red Bulla w drugiej sesji treningowej nie jest niczym szokującym. Dodał także, że jest bardzo zadowolony z pracy, którą udało się wykonać w piątek na torze Barcelona-Catalunya.

Holender w porannej sesji treningowej uplasował się na drugiej lokacie, tracąc wówczas do najszybszego Valtteriego Bottasa trzydzieści trzy tysięczne. Nieco bardziej problematyczny okazał się jednak drugi trening, w którym 23-latek nie zdołał przeprowadzić symulacji tempa kwalifikacyjnego, bowiem zaliczył on niezbyt udany przejazd na miękkiej mieszance, wyjeżdżając poza granice toru w zakręcie numer dziesięć, co skutkowało przerwaniem pomiarowego okrążenia.

„Wydaje się, że jesteśmy w całkiem konkurencyjnej formie. To, czy jutro będzie tak samo, zawsze będzie niewiadomą, ale jesteśmy całkiem zadowoleni z naszej dzisiejszej dyspozycji” – powiedział.

„Oczywiście ciągle chcemy się rozwijać i osiągać lepsze wyniki. Ale dzisiaj nie działo się nic niepokojącego, więc musimy się tylko upewnić, że jutro będziemy w odpowiedniej dyspozycji.”

Verstappen odniósł się również do wcześniej wspomnianego incydentu.

„Wyjechałem zbyt szeroko w dziesiątym zakręcie, przez co najechałem na wysoki krawężnik. Mimo to uznaje dzisiejszy dzień za udany. Samochód wydaje się naprawdę szybki, więc nie mogę doczekać się jutra, aby jeszcze się poprawić.”

Drugi z kierowców stajni z Milton Keynes, Sergio Perez, w drugiej sesji treningowej był dziesiąty. Meksykanin nie zalicza tego dnia do łatwych i ma nadzieję na lepszą sobotę.

„W tym sezonie mamy skrócone treningi, w których zdarzają się opóźnienia i przerwy, co często oznacza tłok na torze. Musimy jeszcze sporo zrozumieć i znaleźć dobre tempo, zwłaszcza na pojedynczym okrążeniu. Czasy w tempie wyścigowym wyglądają zdecydowanie lepiej, ale musimy jeszcze popracować i zobaczyć, co jesteśmy w stanie poprawić na kwalifikacje, biorąc pod uwagę to, jak ważna jest tutaj pozycja na starcie.”

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool