Verstappen: Nasze ustawienia świetnie sprawdziły się w kwalifikacjach

Max Verstappen - Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen nie krył wielkiego zadowolenia po wygraniu czwartych kwalifikacji w karierze. Zwycięstwo Holendra jest o tyle cenne, gdyż zostało wywalczone w uszkodzonym bolidzie.

Reprezentant stajni z Milton Keynes od samego początku weekendu imponował swoim tempem, które finalnie udało się przełożyć również na sobotnią czasówkę, gdzie 23-latek pewnie pokonał duet kierowców Mercedesa.

„Moje pierwsze kółko w Q3 nie było perfekcyjne, więc wiedziałem, że mam jeszcze sporą rezerwę. W takich sytuacjach trudno ocenić dokładnie, o ile można się poprawić, ale czułem, że dysponuję dobrym balansem. Dzięki temu mogłem naciskać jeszcze mocniej” – stwierdził Verstappen.

„Nawierzchnia była bardzo gorąca, więc musiałem dokładnie kontrolować sytuację, aby nie przegrzać tylnych opon. Na szczęście udało nam się nimi dobrze zarządzać, jednocześnie walcząc o pierwsze pole startowe.”

„Przez różną charakterystykę wiatru trudno było znaleźć optymalne ustawienia bolidu. W kwalifikacjach wszystko zadziałało jednak perfekcyjnie, dlatego też jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego sukcesu.”

Szef zespołu, Christian Horner, potwierdził, że w bolidzie Verstappena doszło do uszkodzenia podłogi wskutek najechania na wysoki krawężnik.

„Spód bolidu bardzo mocno uderzył w podłoże. Straciliśmy przez to kilka karbonowych elementów z przedniej części samochodu. W wyniku tego incydentu nasze tempo mogło spaść o około jedną dziesiątą sekundy. Po pierwszym segmencie czasówki mieliśmy pewne obawy, ale Max świetnie poradził sobie dziś ze wszystkimi przeciwnościami losu.”

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool