Verstappen: Nic nie jest jeszcze przesądzone

Max Verstappen - Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen po odniesieniu pewnego zwycięstwa w GP Meksyku i zwiększeniu prowadzenia w klasyfikacji generalnej stara się tonować optymistyczne prognozy, według których losy tegorocznej batalii o mistrzostwo świata miałyby być już definitywnie rozstrzygnięte.

Walka o mistrzowską koronę w sezonie 2021 wciąż pozostaje sprawą otwartą, a obecny status mistrzostw zapowiada, iż losy tytułu zostaną rozstrzygnięte podczas finałowej rundy w Abu Zabi.

Obecna przewaga Holendra nad drugim w zestawieniu Lewisem Hamiltonem wynosi dokładnie 19 punktów, a do zdobycia wciąż pozostało łącznie 107 oczek, co sprawia, że lider Red Bulla wciąż nie może być zbyt pewny końcowego sukcesu.

„Nic nie jest jeszcze przesądzone. Przed nami jest jeszcze długa droga. Oczywiście sytuacja w mistrzostwach wygląda obiecująco, ale należy pamiętać, że sytuacja może się bardzo odwrócić. Na ten moment skupiam się wyłącznie na Brazylii, z którą mam bardzo dobre wspomnienia” - przyznał Verstappen.

„Podczas każdego weekendu musimy starać się dopracować wszystkie szczegóły, czyli robić coś, czego zabrakło nam w Meksyku podczas kwalifikacji. Wszystko dzieje się bardzo szybko, przez co sytuacja bardzo szybko może się zarówno pogorszyć, jak i diametralnie polepszyć.”

„W ostatnich czterech rundach sezonu czeka nas naprawdę zaciekła rywalizacja, ale jestem tym bardzo podekscytowany. Tor Interlagos od zawsze nam pasował, więc spodziewam się, że tak samo będzie również i w tym roku.”

Swoim stanowiskiem w tej sprawie podzielił się także siedmiokrotny mistrz świata.

„Wszystko jest jeszcze możliwe, ponieważ czekają nas jeszcze cztery wyścigi. Oczywiście 19 punktów przewagi to dość sporo. Uważam jednak, że możemy mieć spory problem w nadchodzących tygodniach, jeżeli Red Bull przeniesie swoje obecne osiągi na kolejne rundy” - dodał Hamilton.

„Oczywiście czuję, że muszę wygrywać każdy wyścig, ponieważ potrzebujemy bardzo tych punktów, aby nie stracić dystansu w walce o mistrzostwo. Moje nastawienie w tej kwestii nie ulega zmianie.”

„Aktualnie jednak Red Bull jest po prostu dla nas zbyt szybki. Robimy wszystko, co w naszej mocy, ale to nie wystarcza, aby móc z nimi konkurować.”

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool