Verstappen: Nie byłem pewien, czy nasza strategia miała sens

Max Verstappen - Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen przyznał, że nie był do końca przekonany do agresywnej strategii, którą w trakcie niedzielnego Grand Prix zastosował jego zespół.

Holender wyruszył do niedzielnych zmagań z pierwszego pola, jednakże na starcie stracił on swoją pozycję na rzecz Lewisa Hamiltona, który skutecznie przebił się na czoło w pierwszym zakręcie.

Taki rozwój wydarzeń spowodował, iż ekipa z Milton Keynes zdecydowała się wezwać swojego podopiecznego na wymianę opon na etapie jedenastego okrążenia, co w ostatecznym rozrachunku pozwoliło podciąć lidera Mercedesa i powrócić na prowadzenie w wyścigu.

Drugi, a zarazem ostatni postój Verstappena miał miejsce podczas 29. okrążenia, gdy wówczas do jego samochodu założone zostało najtwardsze ogumienie, na którym zawodnik musiał przejechać dystans 27 kółek, co automatu generowało pewne wątpliwości względem końcówki rywalizacji.

„Przegraliśmy start, więc musieliśmy spróbować zrobić coś innego. Zużycie opon na tym torze jest dość wysokie, więc zastosowaliśmy bardzo agresywną strategię. W tamtym momencie nie byłem pewien czy takie rozwiązanie sprawdzi się w warunkach wyścigowych” - przyznał aktualny lider mistrzostw.

„Ostatnie kilka okrążeń sprawiło mi mnóstwo frajdy. W szybkich zakrętach kilkukrotnie leciałem bokiem, aczkolwiek jestem naprawdę bardzo szczęśliwy, że udało mi się dowieźć ten wynik do mety.”

Z dużym uznaniem o wyczynie swojego podopiecznego wypowiedział się także Christian Horner.

„Naprawdę nie sądziłem, że mu się to uda. Mam nieodparte wrażenie, że podczas tego wyścigu postarzałem się o 25 lat. To był naprawdę długi stint w wykonaniu Maxa” - dodał Brytyjczyk.

„Przegranie wyścigu na ostatnich kilku okrążeniach byłoby naprawdę bolesne. Max świetnie zarządzał swoimi oponami i wykonał genialną robotę, przez co w końcówce zdołał utrzymać bezpieczną przewagę nad Lewisem i zgarnąć kolejne zwycięstwo w tym sezonie.”

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool