Verstappen nie chce porównywać sezonów, w których wywalczył mistrzowskie tytuły

Max Verstappen - Oracle Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen uważa, że nie może porównywać swoich tytułów, ponieważ wygrał je w zupełnie innych okolicznościach. Kierowca Red Bulla przyznał również, że nie uważa się za „robota” w samochodzie.

Podczas Grand Prix Japonii, między innymi dzięki karze przyznanej Charlesowi Leclercowi, Verstappen przypieczętował swój drugi w karierze tytuł. Holender opuścił tor Suzuka z przewagą stu trzynastu punktów, natomiast do zdobycia zostało już „tylko” sto dwanaście.

25-latek wygrał w tym roku dwanaście z osiemnastu wyścigów, deklasując resztę stawki, jednak uważa, że nie może porównać tego tytułu do poprzedniego sezonu, gdy wyszarpał mistrzostwo Lewisowi Hamiltonowi na ostatnim okrążeniu Grand Prix Abu Zabi.

„Tak jak mówiłem wcześniej, jest inny z powodu całego sezonu” powiedział Verstappen. „Mam na myśli to, że już w zeszłym roku zdobycie tytułu było dla mnie czymś wyjątkowym. Ten rok był jednak specjalny, ponieważ samochody były całkowicie inne.”

„Sposób, w jaki pracowaliśmy jako zespół w tym, roku był okej, choć mieliśmy trudny start. Po tym było naprawdę dobrze, prawie nie popełnialiśmy błędów, ale nie możemy porównywać tych dwóch lat.”

Kierowca Red Bulla odrzucił również twierdzenia, jakby w 2022 roku jeździł lepiej, wierząc, że jego dobre wyniki były częścią procesu, który polega na ciągłej poprawie i stawaniu się lepszym.

„Myślę, że spoglądasz na poprzedni rok i myślisz, co możesz zrobić lepiej” – wyjaśnił Verstappen.

„Zawsze starasz się być kompletnym kierowcą, ale nie jesteś robotem, popełniasz błędy, wszyscy popełniają błędy. Chodzi o to, aby popełniać ich jak najmniej i zminimalizować ryzyko w niektórych sytuacjach.”

„Czasami działa to trochę lepiej niż innym razem. Ogólnie uważam, że przez cały sezon wszystko funkcjonowało bardzo dobrze” – dodał Holender.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool