Verstappen nie do końca zadowolony z finałowego przejazdu w kwalifikacjach

Max Verstappen - Red Bull Racing Honda / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Mimo wywalczenia drugiego na Red Bull Ringu i czwartego w sezonie pole position, Max Verstappen uważa, że mógł zaprezentować się jeszcze lepiej i nie jest do końca zadowolony ze swojego finałowego przejazdu w kwalifikacjach.

Holender wywalczył start z pierwszego pola po raz trzeci z rzędu. Nie udało mu się co prawda poprawić swojego czasu podczas ostatniego okrążenia pomiarowego w trzecim segmencie kwalifikacji, ale pierwszy rezultat wystarczył do pokonania Lando Norrisa.

„Myślę, że Q3 nie było zbyt dobre” – ocenił Verstappen. „Oczywiście cieszy mnie to, że jestem pierwszy, ale nie sposób, w jaki to osiągnęliśmy. Jest więc coś, na co musimy zwrócić uwagę.”

„Oczywiście świetnie, że zdobyliśmy tutaj dwukrotnie pole position. Mam nadzieję, że jutro uda nam się to przypieczętować.”

Lider klasyfikacji mistrzostw uważa, że zmiana mieszanek ogumienia na najbardziej miękkie, w porównaniu z poprzednim weekendem, utrudni kierowcom zarządzanie ogumieniem podczas niedzielnej rywalizacji. Bardzo prawdopodobna jest strategia dwóch postojów.

„Mamy bardziej miękkie opony niż tydzień temu, więc trudno będzie nimi jutro zarządzać.”

„Jednak poza tym, postaram się skupić na własnym wyścigu. Spróbujemy wygrać, ale to nigdy nie jest łatwe” – zakończył Verstappen.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool