Verstappen: Nie mogę się doczekać kolejnego wyścigu

Max Verstappen - Red Bull Racing Honda / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Po kolejnym fantastycznym zwycięstwie Max Verstappen już ekscytuje się na myśl o kolejnym weekendzie na torze Red Bull Ring. Występem swojego kierowcy był także zachwycony szef ekipy z Milton Keynes, Christian Horner.

Holender od początku rywalizacji miał przewagę nad ścigającym go Lewisem Hamiltonem, a po wizycie boksach systematycznie ją powiększał. Mimo że w czasie wyścigu zgłaszał problemy z hamulcami, ostatecznie przekroczył linię mety ponad pół minuty przed drugim Brytyjczykiem.

„Oczywiście nigdy nie wiesz, jak to się skończy” – mówił po wyścigu lider klasyfikacji mistrzostw. „Jednak od razu poczułem dobry balans w samochodzie.”

„Można było dobrze zarządzać oponami właściwie od samego początku. Mercedes zjechał do boksów jedno okrążenie wcześniej niż my, więc zareagowaliśmy na to, a potem po prostu jechaliśmy dalej, próbując poprawiać nasze czasy okrążeń. To zadziałało naprawdę dobrze” – chwalił strategię zespołu.

23-latek przyznał też, że zaczyna już myśleć o kolejnym wyścigu w Spielbergu za tydzień.

„Musimy to ponownie pokazać w przyszłym tygodniu. Na pewno przyjrzymy się, co możemy zrobić lepiej. Nie mogę się doczekać kolejnego weekendu.”

Dzięki wygranej Verstappen wyprzedza drugiego w tabeli Hamiltona już o 18 punktów. Red Bull natomiast powiększył przewagę nad Mercedesem w klasyfikacji konstruktorów do 40 punktów, mimo drugiego i trzeciego miejsca kierowców niemieckiej stajni.

Holender cieszy się, że wszystko idzie po myśli zespołu, ale jest świadomy długiej drogi, jaka czeka go jeszcze w tym sezonie.

„Musimy po prostu iść dalej, naprawdę mocno naciskać, jestem pewien, że możemy osiągnąć końcowy sukces.”

Również Christian Horner, szef Red Bulla, był bardzo zadowolony z osiągniętych przez swój skład wyników.

„Cały zespół pracuje teraz niesamowicie dobrze” – powiedział w rozmowie ze Sky Sports F1. „Naszym jedynym potknięciem w wyścigu był postój Checo w boksie.”

„Poza tym to był bezbłędny występ, szczególnie Maxa, który po prostu radził sobie świetnie w całym wyścigu.”

Brytyjczyk dodał także, że widząc bardzo dobre tempo Holendra oraz przewagę nad drugim Hamiltonem, zespół nie brał już pod uwagę strategii dwóch postojów na zmianę ogumienia.

„Jeden postój był dla niego najszybszą opcją. Widzieliśmy, że opony Lewisa zaczynają się zużywać, więc mieliśmy to na uwadze” – wyjaśnił. „Zauważyliśmy, że w jednej z jego przednich opon zaczyna się tworzyć duży pęcherz.”

„Sposób, w jaki Max kontrolował wyścig, sposób w jaki zbudował przewagę, pozwolił nam odnieść najbardziej dominujące zwycięstwo nad Mercedesem w tym roku. To bardzo zachęcające.”

„Cały czas oczekiwaliśmy, że Mercedes pociągnie za spust. Po prostu nie wiedzieliśmy, co się wydarzy. Byliśmy jednak bardzo skoncentrowani na naszym wyścigu, a potem na szczęście utrzymywaliśmy nad nimi bezpieczną przewagę. Max fantastycznie kontrolował wyścig i wygrał go, pokazując mistrzowską klasę” – zakończył.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool