Umowa Verstappena nie zawiera klauzuli dotyczącej silnika?

Max Verstappen - Aston Martin Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Christian Horner, kilka dni po komunikacie japońskiego producenta jednostek napędowych, przyznał, że Max Verstappen nie posiada w swojej umowie klauzuli dotyczącej silnika.

Wraz z ogłoszeniem, że Honda opuści stawkę producentów po sezonie 2021, niemal natychmiast rozgorzała dyskusja, której przedmiotem stała się umowa Maxa Verstappena z Red Bullem, posiadająca rzekomo w swoich zapisach potencjalną klauzulę wyjścia dotyczącą silników Hondy.

Szef zespołu z Milton Keynes podkreślił jednak w wywiadzie dla ServusTV, że Holender nie ma w swoim kontrakcie tego typu notacji.  

„Zapisy umowy między kierowcą a zespołem są poufne, jednak w umowie Maxa nie znajduje się żadna klauzula dotycząca silnika” – przyznał Christian Horner.

„Max jest świetnym kierowcą, który czuje się bardzo dobrze w naszym zespole i mocno wierzy w program Hondy. Ich rozwój silnika jest bardzo imponujący, dlatego też spodziewamy się kolejnego dużego kroku naprzód w przyszłym roku.”

Brytyjczyk w trakcie wywiadu odniósł się również do obecnej sytuacji silnikowej swojego zespołu.

„Po zakończeniu współpracy, Renault bardzo się zmieniło. Nowy zarząd wnosi sporo świeżości w ich szeregi, co pozwala im dokonywać ciągłego progresu.”

„Koszty wejścia nowego producenta do F1 przy obecnych przepisach są zbyt wielkie. Nie widzę więc możliwości, aby jakiś nowy gracz pojawił się nagle na horyzoncie przed wprowadzeniem nowych przepisów, które mają wejść w życie prawdopodobnie w sezonie 2026” – zakończył.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool