Verstappen: Nie spodziewałem się zdobycia pole position

Max Verstappen - Oracle Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappen przyznał, że nie był pewny zdobycia pole position do Grand Prix Bahrajnu, a wynik sobotniej sesji kwalifikacyjnej był dla niego pozytywnym zaskoczeniem.

Holender uzyskał czas 1:29.708 i był o 0.138 sekundy szybszy od swojego kolegi z zespołu Sergio Pereza.

Kierowca Red Bulla wyznał, że w czasie kwalifikacji miał problemy ze znalezieniem swojego rytmu, a nowy RB19 miał tendencję do podsterowności. Dodatkowo zachowanie tej konstrukcji różniło się od tego, co było widoczne podczas testów przedsezonowych.

„Byłem pozytywnie zaskoczony, widząc siebie na pole position” – powiedział Verstappen po zakończeniu sesji kwalifikacyjnej.

„Myślę, że mieliśmy dość trudny początek weekendu. Nie do końca znaleźliśmy rytm, jednak na szczęście w kwalifikacjach udało nam się wszystko odpowiednio połączyć” – zaznaczył kierowca Red Bulla.

Zapytany o to, jak tegoroczny samochód wypada w porównaniu z zeszłoroczną konstrukcją, Verstappen powiedział, że tak właściwie ekipa nie wprowadziła znacznych zmian.

„W porównaniu z zeszłym rokiem, na pewno lepiej wiemy, co robić z bolidem, ale w RB19 nie ma jakichś ogromnych zmian” – podkreślił.

Sergio Perez również uważa, że sobotni wynik jest pewnym zaskoczeniem.

„Miałem lekkie problemy z balansem, ale myślę, że dwa pierwsze miejsca na starcie to coś naprawdę wielkiego” – powiedział Perez.

Meksykanin podkreślił, że zespół skupiał się bardziej na tempie wyścigowym niż na kwalifikacjach, co czyni dzisiejszy wynik jeszcze bardziej imponującym.

„Przygotowywaliśmy się znacznie bardziej do wyścigu” – wyjaśnił.

„Mamy nadzieję, że nasze nastawienie na wyścig będzie jutro widoczne i dobrze wejdziemy w sezon” – zakończył Perez.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool